Avatar uživatele
Zlatý

Byl Ježíš zombie?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ježíš byl mrtvé tělo přivedené zpět k životu, ale tím veškerá podobnost končí. Takže pokud za zombie nepovažuješ i mumie, upíry, kostlivce, homunkuly a miliardu postav z pohádek, které někdo přivede k životu magickými slzami a podobně... tak ne.


Avatar uživatele

Ježíš byl mrtvé tělo a nikdo ho zpět k životu nepřivedl,jsou to jen báchorky a pověsti.


Avatar uživatele
Bronzový

Zombie je člověk ovládaný černým vúdú! Nevidím souvislost s "reinkarnací", či znovuoživením jako tomu slovu dal význam Hollywood... Jedná se o známý způsob ovládání lidského těla oddělením jeho mysli za pomoci panenky Vodou hojně užívaný na Haiti atp.


Avatar uživatele
Zlatý

jak byl, on je! A není to Ježíš, ale ježíšek ..proto, když ježíšek chodí (umí projít zavřeným oknem), tak musíš schovat děcka, aby se nepolekaly


Avatar uživatele
Zlatý

Pojem zombie se k nám dostal z angličtiny. Původ slova - zombie. Pochází z r. 1871, je západoafrického původu, původně jméno boha hada, později s významem " oživlá mrtvola", ve woodo kultu. Další možnost původu kreolské slovo od španělského "stín, duch". s významem nechápavý člověk je zaznamenáno až v r. 1936
http://www.etymonline.com/…
...
Jde o nový pohled. Zombie je oživený mrtvý, Ježíš vstal z mrtvých, proto je zombie. Z tohoto pohledu ano. ​ale byl Boží syn, takže jeho oživení je považované za zázrak.

Jenže u primitivních kmenů lidé zdánlivě umřeli, dostali od čaroděje či kněží nějakou omamnou látku a ti je pak oživil. Jde​ tedy ​ samozřejmě o mýty, kult primitivních národů. .

​Pokud Ježíš uzdravoval nemocné či křísil mrtvé, byli možná zdánlivě mrtví vlivem nějaké infekce, choroby atd. Nekla bych, že mohli být někteří "vzkříšení tím", že se obrátili na víru. Zapracovala fantazie.

​Protože ​zombie neexistuje, Ježíš nemůže být zombie​ v pravém slova, ale jen teoreticky. Řekla bych, že jde jen o částečné vysvětlení pojmu.


Avatar uživatele

Neměl by jsi takto hovořit o Ježíši!posměch.Ježíš ano, vstal z mrtvých, ale pak odešel do Indie, kde dožil svůj život.Takže nebyl .

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Psychotic

Matesax: Nedělej ze sebe chytrého, zombie dnes znamená oživeného mrtvého/člověka s mozkem ovládaným infekcí. Jsi jak lidé, kteří se můžou podělat, když někdo velkému monstru sešitému z mrtvol řekne "Frankenstein". Lidé tomu říkají Frankenstein, tak je to sakra Frankenstein.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.