bolak

Byl Ježíš zombie?

Odpovědi
Psychotic

Ježíš byl mrtvé tělo přivedené zpět k životu, ale tím veškerá podobnost končí. Takže pokud za zombie nepovažuješ i mumie, upíry, kostlivce, homunkuly a miliardu postav z pohádek, které někdo přivede k životu magickými slzami a podobně… tak ne.

anonym

Ježíš byl mrtvé tělo a nikdo ho zpět k životu nepřivedl,jsou to jen báchorky a pověsti.

anonym

Zombie je člověk ovládaný černým vúdú! Nevidím souvislost s „reinkarnací“, či znovuoživením jako tomu slovu dal význam Hollywood… Jedná se o známý způsob ovládání lidského těla oddělením jeho mysli za pomoci panenky Vodou hojně užívaný na Haiti atp.

zjentek

jak byl, on je! A není to Ježíš, ale ježíšek ..proto, když ježíšek chodí (umí projít zavřeným oknem), tak musíš schovat děcka, aby se nepolekaly

annas

Pojem zombie se k nám dostal z angličtiny. Původ slova – zombie. Pochází z r. 1871, je západoafrického původu, původně jméno boha hada, později s významem " oživlá mrtvola", ve woodo kultu. Další možnost původu kreolské slovo od španělského „stín, duch“. s významem nechápavý člověk je zaznamenáno až v r. 1936
http://www.ety­monline.com/in­dex.php?allowed_in_fra­me=0&search=zom­bie+&searchmo­de=none

Jde o nový pohled. Zombie je oživený mrtvý, Ježíš vstal z mrtvých, proto je zombie. Z tohoto pohledu ano. ​ale byl Boží syn, takže jeho oživení je považované za zázrak.

Jenže u primitivních kmenů lidé zdánlivě umřeli, dostali od čaroděje či kněží nějakou omamnou látku a ti je pak oživil. Jde​ tedy ​ samozřejmě o mýty, kult primitivních národů. .

​Pokud Ježíš uzdravoval nemocné či křísil mrtvé, byli možná zdánlivě mrtví vlivem nějaké infekce, choroby atd. Nekla bych, že mohli být někteří „vzkříšení tím“, že se obrátili na víru. Zapracovala fantazie.

​Protože ​zombie neexistuje, Ježíš nemůže být zombie​ v pravém slova, ale jen teoreticky. Řekla bych, že jde jen o částečné vysvětlení pojmu.

anonym

Neměl by jsi takto hovořit o Ježíši!posměch­.Ježíš ano, vstal z mrtvých, ale pak odešel do Indie, kde dožil svůj život.Takže nebyl .

Psychotic

Matesax: Nedělej ze sebe chytrého, zombie dnes znamená oživeného mrtvého/člověka s mozkem ovládaným infekcí. Jsi jak lidé, kteří se můžou podělat, když někdo velkému monstru sešitému z mrtvol řekne „Frankenstein“. Lidé tomu říkají Frankenstein, tak je to sakra Frankenstein.