Nechápavé

Byl Jan Žízka hrdina ??

Odpovědi
anonym

Anketa by byla lepší an tuhle otázku.
Ano byl.

setapouch

Jak bylo receno, byl genialni vojevudce. Svou taktikou dokazal vymazat pocetni i zbrojni vyhodu nepratel. Sam nevykonal zadny hrdinsky cin, presto pro mne hrdinou je.

Ze to byl zaroven bezohledny koristnik je pravda, ale i hrdinstvi ma stinne stranky.

cochee

Kdo to je?? Jestli tím myslíš Jana Žižku z Trocnova, tak ne, byl to válečník a vojevůdce, nic hrdinského neprovedl. Mnozí ho dnes nazývají dokonce lupičem a podobnými jmény, protože si na dobytých územích nedělal s domorodci těžkou hlavu a válečnou kořist bral hlava nehlava.