Avatar uživatele
Registrovaný

Byl demontován zaskl.balkon z dův.rekonstr.panel.až bude dotace zasklí se celý dům chceme kompenzaci za stávající zaskl.

V r.2010 nám byl výborem SVJ demontován zasklený balkon/náš ještě v záruce/ z důvodů rekonstrukce domu a ještě čtyřem nájemníkům s tím,že až dostaneme dotaci zasklí se celý dům a tento si můžeme prodat/prý ještě na tom vyděláme/cinik.Ostatní nájemníci kteří balkon neměli ho budou mít jako by zadarmo a my přijdem o 31 tis. dotace stále není ani zasklení. My co nám byl balkon demontován chceme kompenzaci za naše původní balkony máme nárok,jak to řešit?Výbor nechce ani slyšet nereaguje.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Otázkou je, jak je to s vlastnictvím bytů ve Vašem domě. Podle toho, že uvádíte, že nereaguje VÝBOR, jde zřejmě o sdružení vlastníků bytů. U sdružení je vždy problém, aby se dokázali všichni vlastníci domluvit na nějakém rozhodnutí.
Zasklení balkonů jste měli mít řádně odsouhlašeno buď bytovým družstvem, nebo sdružením ještě před provedením této práce.
Jestliže jste souhlas měli, tak musel být vydán písemně a bude nejspíš v nějakém zápise uveden. Je třeba si zjistit, co v této věci je konkrétně v zápise uvedeno.
Pokud se jednalo jen o ústní vyjádření souhlasu, tak s tím nepochodíte.
Logicky by nemělo být zlikvidováno to, co jste si nechali vybudovat na vlastní náklady ( bez možnosti kompenzace), pokud jste k tomu měli oficiální souhlas.
Máte možnost:
1) domluvit se se zbývajícími stejně "postiženými" majiteli bytů a podat oficiální stížnost na Výbor vlastníků s tím, že žádáte o zpětné namontování prosklení balkonů na náklady sdružení, neboť demontáží Vám byla způsobena škoda.
2) ponechat demontované prosklení Sdružení vlastníků s tím, že Vám nahradí náklady za jeho pořízení a montáž
Obrátit se v této záležitosti na soud a žádat o náhradu vzniklé škody bych Vám nedoporučovala. V této fázi bych se snažila Sdružení přimět jednat smírnějším způsobem.
Přispíváte do fondu oprav. Na montáž prosklení balkónů chtělo sdružení získat dotaci. Potom by se musely peníze splácet. To znamená, že i přes svou investici 31 tisíc Kč za daného stavu věci byste spláceli nové prosklení balkonu znovu.
Pokud nebude sdružení na Vaše oprávněné připomínky a návrhy na řešení reagovat, obraťte se na advokátní kancelář, která řeší problémy sdružení vlastníků. Jste na to 4, tak za dostupnou částku můžete své problémy se sdružením vyřešit. Nebude-li sdružení ochotno jednat s Vámi, advokáta si odmítnout netroufne.
Vůbec nejhorší variantou by bylo, kdybyste se Vy stejně "postižení" nedokázali domluvit a jednali jste každý sám za sebe.
Přeji Vám, aby výbor sdružení projevil dostatek soudnosti a aby se daný problém podařilo rychle vyřešit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pouze podle mého laického názoru žádný nárok na úhradu mít nebudete. Možná to ale bude záviset také na tom, zda byla vaše úprava družstvem schválena.
Pokud fundovaně neodpoví nikdo zde (ale měl by), zkus některou online právní poradnu:

Zdroj: www.google.com/search?nomo=1&q =Pr%C3%A1vn%C3%AD+poradna+onli ne&client=ms-opera-mini&channe l=new&sky=ee&redir_esc=&hl=cs&

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.