Funna

ani jedno…jen si vymyslel vlastní abecedu a své šifrování…a vzhledem k tomu, jak je to úhledně napsané, pod drogami určitě nebyl…

Další odpovědi
aliendrone

Jo, Voynichův rukopis je záhada, podobně jako mapa Piriho Reise apod. – fakticky nevím, co si o tom mám myslet. Vysvětlení jistě existuje, ale drogy mi přijdou VELMI nepravděpodobné, ten bazmek je natolik sofistikovaný, že si těžko připouštím, že by se to dalo zmáknout v rauši.

No a „jiná dimenze“ mi přijde trochu moc kách, nejdříve bych se snažil vyloučit poněkud „přízemnější“ hypotézy (a že jich je!) ;) :D :D

aliendrone

Funna – šifra to s velkou pravděpodobností nebude, struktura textu odpovídá „přirozenému“ jazyku. Ostatně v dnešní době kryptoanalytici za pomoci počítačů v několika sekundách rozšifrují i o 200let mladší a pokročilejší šifry, než byly užívány v době vzniku manuskriptu.

Přiíjde mi pravděpodobná hypotéza, že jde o přepis nějakého orientálního jazyka uzpůsobený hláskové abecedě (latince, cyrilici nebo tak něco) s vlastními znaky.
Což ovšem nevysvětluje ilustrace, bohužel.