Lukavec

Byl cennější král nebo císař?

Historie středověk

Nejlepší odpověď
Tombik

Císař-protože měl větší možnosti a obvykle ovládal/a více zemí (nebo jednu velkou).

Další odpovědi
Lukáš 8

Král, měl větší možnost vládnout.

Fly

Císař byl původne král, byl vybírán králi a byla pocta být císařem. Nedá se přesně říct, kdo byl cennejší, protože král byl blíže svému lidu, ale císař byl něco výš, spravoval vyšší území. Řekla bych, že císař.

usteman

Určitě císař

p.a.r.e.z

císař

anonym

Očividně císař.Vyšší hodnost.
Zároveň-tak, jako dnes:záleželo na tom,kdo z nich byl menší blb.
Nejsem si jistý,jestli příd.jm.„cennější“ je výstižné.

nicasca

já myslím král,ale zeptej se v Angli a v Japonsku