Rokio

Byl by zrušen trest doživotí, pokud by v daleké budoucnosti byla vynalezená nesmrtelnost?

Pokud by někdo žil nekonečně dlouho, tak doživotní trest by byl příliš dlouhý, takže podle mě by bylo na místě zrušit, pokud by nesmrtelnost byla vynalezena, i kdyby daný člověk zabil třeba deset lidí.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud by existovala nesmrtelnost měli bychom mnohem větší problémy k řešení. Celá planeta by se dramaticky přelidňovala, kontrolovaná porodnost by de fakto musela snížit počet narozených dětí na nulu a evoluce lidstva jako taková by se zcela zastavila. Následoval by nelítostný boj o nedostatečné přírodní zdroje, za pár desetiletí by planetu obývalo 12mld lidí a všichni by až na pár vyjímek chcípali hlady a nedostatkem základních surovin. O bytové krizi, energetické krizi a pod ani nemluvě … je dobře že nesmrtelnost neexistuje 🙂 byla by to katastrofa.

Uvažovat o tom zda by se trest na doživotí překlasifikoval na trest na neurčito s minimální délkou 50 let je opravdu už zanedbatelné téma v takové situaci.

Další odpovědi
ivzez

Já souhlasím s odpovědí uživatele SmouvyZdarm.

Doživotní trest se ukládá nenaparavitelným zločincům a jeho
smyslem je především ochránit před nimi společnost.

Pokud by se život prodloužil tak dalece, že bychom dospěli k dalším
poznatkům a postupům v této oblasti, je možné, že bychom byli schopni
docílit i napravení dříve nenapravitelného zločince.

V takovém případě už by jeho další věznění ztratilo původní smysl.
I v takovém případě by to ale podle mne bylo individuální → v závislosti
na tom, jak dalece by se podařilo dotyčného napravit.

Pokud už by společnost neohrožoval, …

Smackdown

I kdyby existovala nesmrtelnost,věř mi že v kriminále zářídí jeho odchod na onen svět,ale očekávej že by ho využily na různé ne jenom aby si to odseděl ve vězení,příklad jednoduchý: masový vrah podřezal a postřílel 200lidí,myslíš že ho nechají sedět v kriminále?ani náhodou udělají zněj vojáka a jede se . . . .

Smlouvyzdarm

Ge0rge super odpověď… pominu-li vše co si napsal, tak si myslím, že je si třeba uvědomit, že doživotní trest není ve své podstatě trestem pro odsouzeného, ale především ochranou pro nás ostatní. Kdo dostává takový trest? Ten kdo je naprosto nenapravitelný. Délka života by tento stav ovlivnit neměla. Já bych tedy trest ponechal třeba s možností přezkoumání po nějakém čase. Otázkou je kdo by takovéto neužitečné jedlíky živil do nekonečna. Čili možná by se po nějakém čase takovýto trest změnil v test smrti. Samozřejmě pokud bychom si dokázali zajistit nesmrtelnost určitě bychom byli schopni udělat ze všech zločinců třeba ochotné a milující charitativní pracovníky, ale to už bychom nebyli my. Podobných úvah by asi mohlo být, ale co se týká trestu, vidím to jak jsem uvedl.