Byl by to veliký technický problém ?!

Bude to znít hloupě, ale…
Je to technicky možné, aby se před příjezdem domů samo zapálilo dřevo a uhlí předem připravené v kotli ÚT ?! Mám tím na mysli nějakou spirálu z odporového drátu vloženou do papíru nad kterým je otop, který by se zapálil prostřednictvím časového spínače! A teď dědo raď. 🙂
Doplňuji:
ladaadal, jedná se o odporovou spirálu a ta vydrží několik rozžhavení. Něco podobného bylo u naftových kamnech, ale to jsem musel fyziky zapnout. Jde mi o ekonomiku topení, proto že zatápět v poledne nebo večer, kdy odjíždíme do zaměstnání, bylo by topení pánubohu do oken!

Nejlepší odpověď
Awe

Jistě že by se to dalo vyrobit.Jednoduší by to bylo napojit na starší mobilní telefon a po zavolaní na dané číslo by to začlo hořet.Stačí telefon nebo časový spínač napojit na elektronické zápalky a ty dneska nejsou drahé. Kolem 7Kč za kus.Já tímhle způsobem odpaloval ohňostroj na silvestr
Doplňuji:
http://pyro-shop.cz/produk­ty/pomocny-material/elektricky-palnik/301.html

Pokud to dobře napojíš a přidáš k papíru nějakou směs na podporu hoření tak by mělo chytnout i uhlí a jedeno použití tě bude stát 10 kč

Další odpovědi
ladaadal

Technicky možné to je. Otázkou je, do jaké míry by to bylo ekonomické, bezpečné a plně funkční. Na spirálu stačí časová zástrčka z kterékoli elektry, ale pak bys stejně musel jít a spirálu vyjmout, aby neuhořela. to už můžeš přes táhla a elektromagnet udělat zapalování sirkou nebo zapaslovačem, ale pořád je otázka stoprocentní funkčnosti.

mosoj

Awe. Palník papír nezapálí !!! Nutné přidat něco hodně hořlavého.Cena cca 10 Kč . Nutná výměna pro každé zapálení. 300 kč za měsíc. Střílím ohňostroje 20 let .
Doplňuji:
Jak vznešené. Elektronická zápalka. Palník je odporový drátek zalitý v pyrotechnické složi , většinou černém prachu a černý prach také většinou zapaluje.
Potřebné napětí pro spolehlivé zapálení 1,5 V a proud cca 500 mA .

To už by bylo lacinější jít cestou vytvoření jiskry, která zapálí něco hodně hořlavého. Třeba ten černý prach. Stejně to ale znamená vždy to něco vyměnit.

postcd

Vyrábí se spec. kotle umožňující časované vznícení i na signál SMS apod. U běžného kotle na tuhá paliva (TP) bys ho asi musel vždy naložit před odjezdem do práce a přidat nějaké zařízení typu zapalovače (elektrický impuls a nebo bimetal a nebo jiné mech. zařízení které by to se spožděním seplo), které by zapálilo hořlavé látky jako papír, hobliny..

Dej si hledat elektrický/piezo zapalovač/pod­palovač:
http://www.pri­maelektra.cz/pod­palovac-rommelsbacher-kaz-500-elektricky-22308.html
http://www.hy­perelektro.cz/cla­tronic-ega-3404-elektricky-zapalovac-dreveneho-uhli-a-briket/

anonym

ladaadal, jedná se o odporovou spirálu a ta vydrží několik rozžhavení. Něco podobného bylo u naftových kamnech, ale to jsem musel fyziky zapnout. Jde mi o ekonomiku topení, proto že zatápět v poledne nebo večer, kdy odjíždíme do zaměstnání, bylo by topení pánubohu do oken!