Avatar uživatele
Dvorní šašek

Byl by svět bez lásky daleko snesitelnějším místem? Vždyť bez lásky by nebylo bolesti a trápení.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, aliendrone, cappuccino před 12 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

I bez lásky by pořád byl hnus dřepnout si zádelé do plápolajícího ohniště. Tolik k bolesti. A trápení? MNOHEM VÍCE ho způsobuje lidská BLBOST, než láska. Pochopíš sám hned jak budeš třeba řešit kamion zadržený na celnici, kvůli blbě vyplněným papírům. :\

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Všechno může někdy bolet, ale ne tak jako promarněná láska. :-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Přesně! Taky bez ohně by nebyly požáry, bez vody záplavy,...
Ale co chceš slyšet, vždyť je to téma na celou knihu?! Nebo spíš superknihu. Myslím, že už se to dost spisovatelů pokoušelo vyřešit v pohádkách, sci-fi, krimi, nebo prý i reálně jako u agentů KGB aj.
Láska je božská vlastnost a byla zakódována i jeho stvoření. Tedy bez ní bychom se dostali do úplně jiné reality, jiných lidských cílů či motivací, naplnění??? Podle mě by to nevedlo k ničemu, za co by vůbec stálo žít.
Ovšem lásky je víc druhů, přičemž samotný erós ani žádná jiná není bez agapé dostatečně kvalitní a životaschopná. (Jsou tisíce citátů o lásce: Láska se ptá přátelství: „Proč jsi na světě, když existuji já?“ „Protože ty pácháš bolesti a rány, ale já je hojím.“ Kramná// Láska může zemřít na pravdu, přátelství na lež. - Pierre Bonnard// Láska je krásná jen pro toho, kdo ji bere vážně. Immanuel Kant// Nabízet přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako podávat chleba tomu, kdo umírá žízní...)
Konečně, podle křesťanství v nebi zřejmě nebude erós, což je pro většinu lidí těžko přijatelné. Zřejmě by to byl zbytečný a rušivý element božské lásky. No na tohle má hlava nestačí, nechám to koňovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Sasku, vis co bys mel prace, kdyby na svete nebylo lasky? Nebyl by usmev, nezne doteky, polibky, milostne basne, romany, nekupovaly by se kvetiny, darky, muzi by se nedvorili zenam, zeny by netouzily po muzich, rodily by se smutne deti, atd. atd.
A vsechna ta prace by byla na tobe, dvorni sasku. Proste by ses udrel k smrti abys lidi rozesmal, ale lasku bys stejne nenahradil!!
Takze NE! Nebyl by snesitelnejsim mistem!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nebyl. Všechny jiné vlastnosti jsou horší.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek