nikolka-101

Byl by provás zážitek být v big benu?

Pro mne jo!

Nejlepší odpověď
led

Vo zvone Big Ben? Ano, ale len vtedy, keď nevyzváňa…
Doplňuji:

  • iv- Londýnsky zvon.

Zhasnite, zakryte dekou seba aj rádio a zapnite ho. Preboha, ale potichu! a budete počuť zvony a hlásenie „Volá Londýn“.
Jéj, prepáčte, to bolo v minulom storočí… 🙂

Další odpovědi
anonym

Ja ani nevim co to je ? ☹ -iv-

anonym

big ben je označení pro tu věž, v níž je ten již zmíněný zvon :)

určitě by to byl zážitek výborný snad pro každého :)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Big_Ben

led

Upresnenie pomenovania (viď odkaz od ajťáka):
"Jméno Big Ben se téměř všeobecně používá pro celou hodinovou věž. Ve skutečnosti je Big Ben jméno hlavního a největšího zvonu ve věži, který odbíjí celou hodinu. Podle jednoho z několika výkladů je zvon pojmenován po hlavním staviteli siru Benjaminu Hallovi, a podle jiné verze je pojmenován po nejtěžším zápasníku své doby Benjaminu Cauntovi.

Pro věž je také občas používán název St Stephen's Tower, i když toto označení nepoužívají zaměstnanci Westminsterského paláce. Toto jméno zřejmě pochází z názvu západního křídla Westminsterského paláce – St Stephen's Hall, které je používáno jako vstup pro návštěvníky a lobbisty."

led

Takže nikolka, chcete byť priamo vo zvone, alebo „len“ vo zvonici?