Rokio

Byl by projev megalomanie, pokud bych se považoval za průměrně inteligentního člověka?

Megalomanie je přeceňování nebo snaha vyniknout.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Speed77

ne

Megalomanie je extrémně vystupňované přeceňovaní, zcela nereálné (asi jako vnímání sebe jako boha).
I ctižádost je snaha vyniknout, uspět dosáhnout cíle, ale megalomanie znamená nereálný cíl, zakládající si na obřím přeceňování a na něčem skutečně neexistujícím – cíle, kterého není možné dosáhnout, protože je to něco, co nemůže fyzicky existovat. Posedlost, nekritičnost, a další. Je to nemoc.

Další odpovědi
Prostě já...

ne

Pokud bys nebyl hodně hloupý

paul1

jiná odpověď

Může to být i příčina jiné duševní poruchy.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Megalom%C3%A1nie

elkon

jiná odpověď

Průměrně inteligentní člověk se neptá na kdejakou hloupost.

Arne1

ano

quentos

ano

Průměrné IQ populace = 100

Svou podprůměrnou výší IQ ses tu chlubil několikrát, takže ano.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.