Krejcík

Byl by podle vás dotační podvod premiéra ČR nepřípustný pro to, aby dále pokračoval ve funkci?

Samozřejmě pokud by se tento dotační podvod Evropskou unií prokázal. Myslím konkrétní kauzu z posledního týdne.

Nejlepší odpověď
hapiky

Naši politici jsou ke své funkci přisátí jak klíšťata. Ve vyspělém světě bývá zvykem za každý podvod politika odstoupit. U nás se to ale bere tak, že se nekrade, jen čerpá, dotuje, sponzoruje…atd.
Druhou věcí je křivé obvinění. To je u nás také politický arzenál. Ten, kdo účelně někoho nepravdivě obviní, měl by být přinejmenším za nevhodné chování propuštěn ze státních služeb.

Další odpovědi
anonym

Pro tyhle lidi to není podvod, oni prostě jen zneužívají své interní know how a blíže nespecifikovaný vliv k tomu aby co nejdříve zasedli nějaký penězovod, takhle fungují v politice téměř všichni bez rozdílu. Často to jen balancuje na hraně zákona a v podstatě jde o trestně nepostihnutelné jednání.

Pepa25

Ano, i ten Berlusconi skončil, i když také spoléhal ve vlastní média. Ale právě příběh z Itáliie ukazuje, že to bude běh na dlouhou trať.

Kryšpín

Budoucí premiér zažádal o dotace, úředník zkoumal nezkoumal a dotace přidělil