Rokio

Byl by podle vás dobrý nápad, pokud by se body všech uživatelů Odpovědi.cz převedly na tokeny?

Token je elektronická forma držení podílu nebo nároku na budoucí výnosy/zisky v projektu/firmě (zdroj: Wikipedie).

Navrhuji, aby tým Odpovědi.cz vlastnil vždy 50 % všech tokenů a zbylých 50 % by vlastnili uživatelé tohoto webů podle hodnoty bodů, které mají. Dále by podle mě bylo dobré, pokud by jeden token měl počáteční hodnotu 1 až 5 Kč (podle uvážení týmu Odpovědi.cz) a dal se na burzu.

Takhle by zbohatli jak vlastník Odpovědi.cz, tak i jeho uživatelé.

Co si myslíte o mém nápadu? Zajímá mě vaše věcná kritika a důvody, pro realizaci, případě pro zamítnutí této myšlenky. Je to podle vás hloupost, geniální nápad, nebo něco mezí tím?

Nejlepší odpověď
Kepler

Dovedu si představit tu hrůzu, co by následovala. I teď, když o nic nejde, páč se neposílají nejlepším uživatelům ani blbé termohrnky, se tady dělají nepříčetnosti pro ukojení ega nějakých frustrovaných pablbů. Tak si to přeber.

Další odpovědi
aliendrone

Muehehe, co na to říci? Možná bys měl zvážit ukončení profese finančního poradce a po škole požadovat navrácení (případného) školného. ;)

Hele, mohl bych ti dát čočku za hromadu blbin, ale proč? To při předložení byť jen nápadu se už ani neunavuješ oznámit ten nejelementárnější důvod: „CO Z TOHO?“ Prostě „Dejte peníze!“ – a CO JAKO? Prober se chlape. ;) :D :D

Představ si ty ovace investorů, neví ani PRINCIP JAK chceš vydělat, neví ani KOLIK z toho budou mít, ale ví, že mají dát prachy! O nějakých předložených seriózních prognózách asi nemá smysl mluvit, že? ;) :D :D

Schluker

Proc by nekdo mel takto rozdavat svuj soukromy majetek? Co kdybys pokazde, kdyz k tobe prijdu na navstevu na me prepsal 1% sveho bytu do maximalni vyse 50%? Blbost, zejo?!

Nemluve o tom, ze zjevne nemas nejmensi predstavu jak funguje burza a uvedeni firmy na ni…

Dochy

Myslím, že už takhle se tu dost projevují někteří co jak dotazy tak odpovědi dávají bez hlubšího smyslu jen aby nabrali co nejvíc bodů. Víš o kolik se tu zrychlí generování nesmyslných otázek a odpovědí a mazání (nahlašování) konkurentů?

Mc Merkurion

… blbost … přijde blackout a mám po vtákách, já raději pod polštářem >>> to jen k ekonomické stránce …
… jak by to tady vypadalo si ani nedomějšlim: padaly by zbytečný otázky, mazalo se o závod, aý by zde nakonec nebyla ani jedna otázka, všichni bez bodů a na nule (včetně vlastníka, kterej by neměl ani příjem z reklamy) …
… todle vás učily na oné prestižní škole ??? pěkná blbost …

Kelt

Jakmile se začne něco převádět na peníze, nebo nějaké hmotné statky, už jsou problémy. A šel bys s tím na veřejnost a mluvil o tom? Jestli je na tomto portále 50 000 uživatelů, koho to zajímá. Ze začátku ti to bude každý kritizovat. Dokázal bys své stanovisko hájit třeba několik let a sháněl sponzory? Za týden bys toho nechal a 99% podobných.

Drap

Máš skvělý nápad, který má pouze jednu slabinu. Kdo by to všechno zaplatil? Majitel stránek? A proč by to dělal? Myslíš snad že má problém s tím, že hodně vydělává a potřebuje se zbavit peněz?

hapiky

To vypadá jako znárodňování, či jako charita nebo hanlivěji vyžírka. Neznám .žádné web.stránky, které by se chovaly jako charita a doplácely na honoráře svých uživatelů, nebo se dokonce chtěli dělit o zisk.
No, schůdnější cesta vede k založení svých (konkurenčních) stránek a provést to, co navrhuješ. Můžu říci, že bych sbíral bodíky jako divý. Dnes mi to je celkem fuk.

zjentek

hmm… hm… hmmm… No nejspíše se nejedná o ŠPATNÝ NÁPAD, ale… Kdyby jej přecejen vlastník realizoval, jako podílník bych navrhoval ponechat mu 51% všech tokenů. To proto, aby se maximálně eliminovala i možnost, že se po zavedení systému BRZY VYSKYTNE nový vlastník, který původní šlechetný počin bezhlavě nesmyslně nesmyslně dále upraví VE SVŮJ PROSPĚCH! Je vidět, že ti to pálí Rokio!(;

nyjono

Tak nějak nechápu, proč by měl vlastník nechávat vydělávat na svých stránkách nějaké uživatele, kteří se tu navíc věčně dohadují a píší blbosti.

ivzez

Jakým právem (jsi např. ochoten se podílet na nákladech webu?),
Rokio, bys chtěl dělit něčí zisk?

Co kdybys zašel do prvního obchodu, v kterém často nakupuješ,
a navrhnul majiteli, aby se s tebou podělil o zisk, k jehož dosažení
přispíváš svými nákupy? To by asi neprošlo, že?

A co kdybych navrhla, aby ses s námi rozdělil o dům své babičky?

anonym

Hele kdyby se to zavedlo tak těch 50% skončí u mě 🙂 jednoduše proto že bych založil cca 40 fiktivních účtů přistupujících z různých IP adres a ty by automatizovaně generovaly otázky, stačilo by procházet články v denním tisku a vzít každou větu která končí otazníkem a zkopírovat ji sem jako otázku, to by mi denně vygenerovalo samočinně několik set dotazů, admin by nevěděl kam skočit a co zablokovat jako první co je myšleno vážně a co je jen převzato z tisku … ve finále byl ale nestihal rušit dotazy tak rychle jak rychle bych je generoval. Myslím že tvůj nápad by způsobil kolaps už tak neúspěšného webu.

anonym

ty účty by si navzájem odpovídaly, lajkovaly a hromadily navzájem body … bylo by to samočinné, časem bych na to ani nesáhl, odpovědi by sice nedávaly moc smysl ale kdo by to poznal. Na idneby se vzal háhodně aktuální článek třeba „Pardubická jízda pokračuje, Brno přehrálo Hradec. Jihlava bere bod“ no a v něm by skript sám našel první větu s otazníkem a vložil ji sem jako dotaz „Kdo ve druhé lize zastaví fotbalisty Pardubic?“ Ostatní účty z jinch IP adres začaly odpovídat „Ano jistě, sem s tím !“ nebo „Já myslím že první bude zaručeně Karel Gott“ a tak podobně, a budou si lajkovat odpovědi i dotaz navzájem … to nechceš, konec odpovědí.cz

anonym

Jde o to, že pokud v tom budou peníze prostě to přiláká lidi kteří tohle umí vytvořit a stane se to, i kdybych to neudělal třeba já stane se to. A to vaše hromadění bodů po jednotkách tomu nebude schopné konkurovat takže z těch 50% neuvidíte téměř nic.

anonym

musíš své nápady vždy posuzovat i z toho pohledu jak skončí pokud někdo motivovaný vlastním prospěchem bude ochoten intenzivní práce na tom aby ten osobní prospěch maximalizoval. A to ani nemluvím o tom, že provozovatele odpovedi.cz absolutně nemá důvod něco takového zavádět, ten by z toho neměl nic než výdaje…

zjentek

Kepler na myšlenku pohlédl dosti kriticky, ale… Hlavu vzhůru, nemusí všemu být tak, jak píše. Totiž ne každý, kdo se chová jako pablb, musí být nutně pablb!

(Keplere už to leješ do chřtánu? Kterou decku? (;..)

Kepler

Omyl. Kdo vypadá jako prase a kvičí jako prase, pak je to prase. Kdo se chová jako pablb JE to pablb. Ověřeno. Za člověka mluví činy, frštejn?

zjentek

Souhlas, za člověka mluví činy. Převážně tam, kde pracuje 100% spravedlivý, nezávislý soud. Takové místo je pak RÁJ a „činný“ člověk se tam cítí fajn.. (;