Rokio

Byl by dobrý nápad, pokud by se u nás v ČR zvýšil počet klasifikačních stupňů?

V současné má české školství pět klasifikačních stupňů, které jsou:

  • 1 = výborné
  • 2 = chvalitebné
  • 3 = dobré
  • 4 = dostatečné
  • 5 = nedostatečné

Nebylo by k užitku, pokud by těch klasifikačních stupňů bylo více? Už teď někteří učitelé si upravují známky podle svého (např. 1*, 3-,4! atd.). Jaký máte na to názor?

archiv
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zn%C3%A1mkov%C3%A1n­%C3%AD

Odpovědi
Edison

Nemyslím. Čím větší roztříštěnost, tím víc prostoru ke kreativitě. Čím víc kreativity, tím méně srovnávací schopnosti. Já pamatuju zkoušky, kdy se hodnotilo jen „vyhověl“ / „nevyhověl“. Nejlepší, co jsem poznal. Pokud se absolven s hodnocením „vyhověl“ pak s něčím nepopral, byl to čistě jeho problém a pak dostal „nevyhověl“. Historie se neptá, jaký jsi měl známky, ale jesli jsi prošel a umíš.

Mc Merkurion

… a k čemu by to bylo ??? … zas by někomu nevyhovovalo, podívej,chování má tři stupně a stačí to …

ivzez

Ne, nebylo by to k užitku.

Nevím, jak dnes, ale v Holandsku se dříve používalo
10 stupňů. Desítka byla nejvyšší, jednička nejhorší známka.
Od trojky už musel žák opakovat ročník.
(Podle mne by se zavedením více stupňů hodnocení tříštilo.)