annas

Byl 5/10 1842 slavný den, když plzeňský sládek uvařil první várku piva, které brzy dobylo svět jako Pilsner Urquell?

Všimla jsem si v TV reklamy na 175. výročí existence plzeňského piva.
https://www.praz­droj.cz/nas-pribeh/historie

1. “Musel to být velmi moudrý člověk, kdo vynalezl pivo.” Už dávno před tím napsal Platón.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohly-pivo-vymyslet-zeny
Cherchez la femme.

2. Myslíte, že ležák v roce 1842 chutnal stejně dobře jako dnes?

3. „Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník, nebudeme stonat, nebudeme mřít." Prospívá pivo zdraví i bez přidaného kořeni?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ja ja, byla to sláva, když v Bürgerliches Brauhaus sládek Sepp Groll uvařil první várku echtes Pilsner Bier. Od té doby je to Tschechische Familiensilber.

Další odpovědi
Kepler

Jak čas ukázal, byl to nepochybně šťastný počin a myslím, že tehdejší pivo bylo určitě lepší než dnes. Dnes Pilsner žije jen ze své někdejší slávy a zvláště od doby co jej koupili Číňani, stalo se z něj jen průměrné pivo. Ten prodej rodinného stříbra byl nešťastný a považuju jej bezmála za vlastizradu. Ano, pivo přispívá v rozumné míře zdraví, zvláště tu plzeň doporučovali i lékaři při nemocech ledvin nebo žaludku.

Drap

Záleží na úhlu pohledu. Z jistého úhlu je to určitě významný den, nejen pro české pivaře ale dá se říct pro celý svět. Věřím tomu, že už v roce 1842 chutnal ležák dost podobně a hlavně se chutí výrazně lišil od piv do té doby vařených.
Faktem i zůstává, že v rozumné míře pití piva velmi prospívá zdraví.
Ač se může zdát, že jiný způsob vaření piva neni až tak důležitý, je nutno si uvědomit, že celá řada drobných, někdy už dávno zapomenutých věcí posunula lidstvo dále vpřed. Je dobře, že si i takovýto den připomínáme. Nemělo by se zapomínat na um a moudrost předků.

fcoop

Slavných,významných dnů je spousta.

Byl to ten slavný den
kdy k nám byl zaveden
elektrický proud,
střídavý, střídavý,
silný elektrický proud.

https://kle.cz/vyz­namne-dny/seznam.html

Je to tak se vším – pro někoho je pivo smysl života,druhému je pivo ukradené.....a spousta variant mezi tím.