Avatar uživatele
anonym

bydlíte radši na vesnici nebo ve městě?

Já bydlím třeba v praze, je tady blaze ale draze :D
Doplňuji:
lahny: ano toto jsem již zažil, vyrůstal jsem na horách :) není nad to bydlet u lesa a jít nasbírat šisky a houby :)

mosoj: ty jsi nějaký hajný či myslivec?

zzzzz: no dovol :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3683 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Bydlím na vesnici a NIKDY BYCH NEMĚNIL. 2 roky jsem byl na vojně v Praze a měl jsem toho po krk.Není nad to koukat do zeleně, mít doma zvířectvo (sice je to práce, ale za to posedět si venku a pokoukat na to jak se batolí různá mláďata od nich či koukat jak zvířata přibývají na váze a přemýšlet, které na neděli zabiju k obědu nebo vidět jak si vnoučata hrají s každým zvířátkem, tak to je k nezaplacení).Dát si kávu venku na zahradě popř.za letních večerů posedět venku na lavičce, dát si pivo či otevřít lahvinku vína s manželkou, kde si to můžeš v Praze dovolit.A nebo když přijedou mladí, dojít si do lesa na dřevo, doma zapálit ohníček a opékat (buřty či cokoliv), tak to je také k nezaplacení.
Bydlení na vesnici není o pohodlnosti, ale o práci, ale kdo na vesnici vyrostl a práce mu nevadí, tak by neměnil (možná mladí do 30ti let, ale později každý pochopí, že není nad to bydlet v klidu a beze spěchu).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Netapetuj, tím body nezískáš. 🙂

Na vesnici, město je rušné a málo zelené.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Že mně pražáci lezou na Šumavě do rajonu a já jim ne ! Všude je jich jak na..... !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Přes týden bydlím v krajském městě, víkendy a část dovolené trávím na vesnici (i když je to ve skutečnosti také město, druhé nejmenší v ČR).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Do 24 let jsem bydlel na vesnici,pak jsem se oženil do Prahy.Žije se mi tu dobře,ale na vesnici jezdím moc rád,na chalupu nebo k rodičům.Všude jsou výhody i nevýhody,nějak moc to neřeším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
msi

Bydlím ve městě. Ale plánuji bydlet v budoucnu v přírodě buď v Beskydech – ve vesnici nebo na Slovensku, ale jedine ve vesnici, nesnášim města vážně mi to nedělá dobře. Nepotřebuju to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tojejasny

Bydlel sem ve městě a odstěhoval se na vesnici. Nestežuju si, ale bral bych „chalupu“ ve městě, občas mi chybí šrumec. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Bydlím raději ve městě, o víkendech bydlím na vesnici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Na vesnici,máme tam velkostatek. V Práglu ani zadarmo.Ikdyž tam jezdím bydlet bych tam nechtěl. U nás na vesnici je 30 baráků a je tam klid,projedou tam cca 3–4 auta denně a komu několik traktorů ale když se podívám na věčně zasekanou Prahu tak jsem rád za to kde bydlím.A můžete si pražáci myslet co chcete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Bydlím v Praze, koukám do zeleně, můžu posedět na zahrádce, ale pivo ani víno nepiju a manželku nemám ( už ani manžela ). Všude je něco, ale aspoň tu nenaříkám, že jsem nenašla práci 🙂
O životě na venkově toho vím dost, léta jsem budovala vlastní rekreační chaloupku, umím se postavit ke každé práci. Po 36 letech jsem vloni darovala chalupu dceři, už tam nikdy nepojedu a nijak moc mne to nemrzí. Žít tam celoročně bych nevydržela…

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na jednu stranu máte pravdu.Jakmile je člověk stár a dojdou mu síly, tak by měnil za pohodlí.
Moji rodiče (vlastně nyní i moje matka, otec zemřel) život z vesnice do města by neměnila (stále říká, pokud mně síly stačí zůstanu tady) a stejné je i moje krédo.Dokud ještě můžu z vesnice neodejdu.
Jenže v dnešní době je to čím dál těžší.To co bylo za komunistů normální, nám tento režim odbourává (dostupnou lékařskou péči, nákupy v místě atd.)

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek