Avatar uživatele
dudu

Bydlíme v bývalém okresním městě levně, nebo draze?

Za vlastní dvoupokojové bydlo o výměře 50m2 platíme měsíčně celkem 3.080 korun, z toho za provozní výdaje 560 /za opravy a udržování 360 korun/, za služby 500, v tom za vodu 480 korun a za teplo a teplou vodu pak 2.000 korun. Přes inkaso hradíme celkem 1.800, z toho 1.300 korun za elektřinu. Služby UPC nás mimo uvedené stojí Kč 630/měs.
Pokud se Vás nedotkne můj požadavek a převáží zvědavost, uveďte zde i vy kalkulaci na tuto položku životních nákladů. Naše maloměsto se nachází severně od Brna. Díky za pochopení snad i od Zjenteka.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2220 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Bydlím taky v bývalém okresním městě a ještě levněji, ale srovnávat se to nedá, protože jsem sám a v menším bytě. Přesto si myslím, že to máte docela levné, až na to UPC (předpokládám, že internet). Já mám jiného providera ani ne za polovic.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Myslím, že levně. Havířov 3+1 10800 + inkaso.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Je to dost, ale na panelák je to třeba normální. Především dálkově dodávané teplo je drahé, na elektřině a vodě také nějak nešetříte a většinu dalších položek nemůžeš ani ovlivnit.

Ten internet a rychlost co uvádíš bude nějaká hloupost, 1,0 Gb/s prostě ne, možná budeš reálně tak na 1/3, tam by prostor na úsporu byl ovšem je to zase otázka alternativních možností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Dudu, to jsou měsíční zálohy nebo už jste
v těch částkách zohlednil pře-/nedoplatky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Pokud žiješ ve vlastním bytě,bez placení nájmu,tak ta cena je v normě.Já žiji v domečku 2plus kk,topím pouze dřevem,a platím měsíčně za inkaso-voda-300kc za osobu,elektřina-2000kč za dvě osoby.dohromady 2300kc,ale za elektřinu by měli něco vracet.do inkasa se internet nezapočítává,ten platím 450kč měsíčně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad ivzez: jedná se o měsíční zálohy, které zpravidla skutečné náklady za bydlení i elektřinu převyšují 1/12-tinu.

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad dubraro: prosím pozor, v našem případě se nejedná o nájemní byt.

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad Kepler: internet 1,0 Gb/s, cca 50 programů v češtině a slovenštině a telefon na pevné lince s voláním zdarma po síti UPC. Coby letitý zákazník mám několik benefitů, jinak zato chtějí něco přes tisícovku.

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Ještě doplním, že součástí dodávky je možnost zpětného shlédnutí většiny pořadů týden pozpátku a internet proti avizovanému dle měření běží takto: Download 69.75 Mbit/s.

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

A tak to jo, mně stačí jen ten interfernet.

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek