Bydlim v pronajatem byte,mam pejska štěnatko a prosim o radu kde ho přihlasit.Trvale bydliště mam u rodiču.

A tam ho chci přihlasit, ale nevim jestli to potvrzeni a znamka budou platit při připadne kontrole v mistě kde přechodně bydlim.Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Většinou majitelé přihlašují psa tam, kde je to levnější, bez ohledu na trvalé bydliště.
Př.: bydlí ve městě, rodina ale na venkově (podstatně menší poplatek). Jasná volba: přihlásí ho rodina!

Další odpovědi
Drap

Pes by měl být přihlášen tam , kde žije. Některé obce mají ve svých vyhláškách i paragraf, který uvadí že pes nesmí být v daném místě delší než stanovenou dobu bez přihlášení.

anonym

Pokud se jedná o pronajatý byt, bylo by dobré ještě nahlédnout do nájemní smlouvy, kromě všeho již uvedeného.
Soukromí pronajimatelé si někdy podmiňují domácí zvířata jejich souhlasem. Dokonce jsem se už setkal i s omezením kouření, jakýchkoliv zásahů, vrtání atd. (Nemá cenu polemizovat nakolik je to zákonné, prostě chceš bydlet, tak se podřiď!)

hanny 2

Je to podle místa trvalého bydliště,budou po vás chtít občanku.A platit to bude všude,veterinářům to je jedno,hlavně když zaplatíte.

dědapetr

Veškeré informace související Přihlášením a poplatkem za psa.Najdete zde:

http://vets4pet­s.cz/poplatek_psi­.htm