Bydlím v paneláku, uvažuji nad vnitřním zateplení.Jaký materiál použít?Vlhkost je občas problém(vnější zateplení nebude)

obcas kondenzuje vlhkost v rozich-obcas plisen,vnejsi zatepleni na nekolik let nehrozi

Nejlepší odpověď
mosoj

Vnitřním zateplením si zaděláváte na ještě větší problémy s vlhkostí a plísní.
Panel promrzne dále a rosný bod se vám posune směrem dovnitř. Dále se připravíte o akumulační vlastnost stěny.
Doplňuji:
Podotýkám, že tzv. termoizolační nátěr, který obsahuje skleněné kuličky a je drahý jako prase ( prase je levnější), jako takový neizoluje !! ale údajně odráží sálavé teplo od stěny. No jo, ale kde vzít v paneláku sálavé teplo ?

Další odpovědi
hanulka11

Nevím…,ale dle rady kterou jsem dostala,se zatepluje vždy z venku.

venkovan

V rozích kondezuje voda protože je tam větší chlad – promrzání panelů – a vhkost v bytě se tam sráží. Pokud máte v paneláku měření spotřeby tepla na jednotlivý byt, tak bych do té izolace šel. Ale s vědomím, že byt potom bude fungovat jako dřevěná stavba – rychle se vyhřeje, rychleji po vypnutí tepelného zdroje vychlade protože se sníží akumulační vlastnnosti stěn.
Nicméně asi nejjednoduššší jsou termoregulační Lze je použít zevnitř i zvenku a údajně barva na stěny obsahuje drobné skleněné kulčky které vytvoří izolační vrstvu. A napatlat na stěnu jí může každý kdo je trochu zručný a bude postupovat podle návodu. Prodejci se nechachají dohledat na internetu.