zenda

Bydlím v družstevním bytě s rodinou, který patří mému otci. Rozvádím se a chci, aby manžel odešel. Nechce.

Může mu otec zrušit, jako majitel bytu, jeho trvalý pobyt ??
Mezi otcem a námi není žádná písemná smlouva o užívání bytu.
Pokud to jde, jak na to ???
Díky… Jana

Nejlepší odpověď
standa

  1. majitelem bytu je družstvo, nikoli váš otec
  2. do doby než se rozvedete nemůže vlastník bytu vypovídat nájemní smlouvu jen jednomu z manželů
  3. jiná situace nastane po rozvodu, v tom okamžiku může majitel bytu uplatnit výpověď pouze vůči jednomu z nájemníků.

Doporučuji:

  • pokuste se budoucímu exmanželovi vysvětlit, že jeho odmítavý postoj nemá šanci na úspěch a že je to jen otázka času*), kdy bude MUSET odejít
  • pokud nebude šance na dohodu, tak budete muset začít ´papírovat´ a připravovat si důkazy na soudní tahanice

*) v okamžiku, kdy rozvodový rozsudek nabyde právní moci, obdrží exmanžel výpověď z podnájmu a poté bude muset do 3 měsíců stejně odejít