Bydlím u přítele, ale tr. bydl. mám u rodičů. Jakým způsobem se mám přepsat k příteli, když přechodné bydliště již není?

jsem studentka, nevydělávám si, přítel mě „živí“ (jeho čistá mzda je cca 9.000,–/měsíc), mám právo i na nějakou sociální dávku?

Nejlepší odpověď
ReHu

Můžeš mít dál trv.bydl. u rodičů. Všude se teď uváděí adresa trv.bydliště a korespondenční adresa.
Takže všude, kde potřebuješ si nahlásíš změnu doručovací adr. a je to. Také jssm to tak nějaký čas měla.

Další odpovědi
BENYTA

Na soc.dávku by jste měla nárok pouze v případě,kdy by jste měla trvalé bydliště u přítele,u rodičů určitě ne,protože na nárok jsou posuzovány všechny osoby,tudíž u přítele by byla větší šance.
Pokud se chcete „přepsat“,přih­lásíte se na jeho MÚ,nebo OÚ,s jeho souhlasem,a tím se vám automaticky zruší minulé bydliště u rodičů.Jinak to dnes nejde,stejně,i kdy­by platila ta přechodná bydliště,jakékoli dávky jsou vázány pouze na trvalé.