Bydlím s rodinou v nezkolaudovaném RD,ale byl nám přidělen trv.pobyt a s tím související č.p.Je tento stav protiprávní?_

Problém nastal po anonymním udání na SZ, jelikož jsem se stal členem zastupitelstva obce, které bohužel pracuje k nevoli některých občanů. SZ požaduje po starostovi obce, aby doložil, z jakého právního důvodu jsem od 6/2010 evidován k trvalému pobytu. Připouštím, že tento jsem získal na základě známosti, resp. dobré pověsti, jelikož jsem v době cca 4 roky zpět po zakoupení stavební parcely obhospodařoval část obecního pozemku a dosud užívaný městský byt jsem musel v létě roku 2010 vrátit, abych neplatil zbytečně nájem. Nyní mám obavy, že uvedené udání způsobí nepříjemnosti nejen mě, ale i ostatním, kteří mě v dobré víře a přirozenosti vyšli vstříc.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nějak to nechápu, proč tedy dům nezkolaudujete? Když je v něm možno bydlet, tak asi už toho moc k dokončení nechybí, ne? Možná lze požádat o předčasné užívání stavby. Mnoho lidí má v současné době trvalý pobyt na MÚ, nebo OÚ a tomu se nikdo nediví a SZ je to taky nejspíš jedno. Co je to „anonymní udání SZ“? To se místo podpisu podepsali SZ v.r. ? Tak takový dopis patří do koše. Ještě mám jednu radu: když jste v zastupitelstvu obce, můžete jednat tak, aby to nebylo k nevoli některých ( žádných ) občanů.

Další odpovědi
Drap

Pokud existuje č.p. může být na něm trvalý pobit. Osobně znám člověka, který má trvalý pobyt v domě, který byl snad už před dvaceti léty zbořen.