Bydlím s přitelkyní a její dcerou, mám také nárok na slevu na dani, když není moje? Všichni máme stejné trv.bydliště

Nejlepší odpověď
standa

NEMÁTE !

Slevu na dítě si můžete uplatnit jen na SVOJE dítě.
Doplňuji:
Na základě správného upozornění Jambalaya

doplňuji svoji polovičatou odpověď…, že slevu lze uplatnit i na dítě, které není vlastní, ale jedná se o dítě stávajícího MANŽELA(ky), které s vámi ale žije ve společné domácnosti.

Tedy pisatel dotazu má stejně smůlu ☹

§ 35c zákona o daních z příjmu
(1) Poplatník(…)má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním v DOMÁCNOSTI
(6) Za vyživované dítě se považuje dítě:

  • vlastní
  • osvojené
  • dítě v péči(…)
  • dítě druhého Z MANŽELŮ
  • vnuk (vnučka)

Další odpovědi
Jambalaya

Stando, Stando, zde platí 🙂

PŘED SVATBOU NE!!!

Kromě vlastního dítěte můžete uplatnit slevu na dítě druhého z manželů žijící ve společné domácnosti.