Avatar uživatele
Registrovaný

Bydlím s přitelkyní a její dcerou, mám také nárok na slevu na dani, když není moje? Všichni máme stejné trv.bydliště

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NEMÁTE !

Slevu na dítě si můžete uplatnit jen na SVOJE dítě.
Doplňuji:
Na základě správného upozornění Jambalaya
doplňuji svoji polovičatou odpověď..., že slevu lze uplatnit i na dítě, které není vlastní, ale jedná se o dítě stávajícího MANŽELA(ky), které s vámi ale žije ve společné domácnosti.
------------

Tedy pisatel dotazu má stejně smůlu :-(

----------

§ 35c zákona o daních z příjmu
(1) Poplatník(...)má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě žijící s ním v DOMÁCNOSTI
(6) Za vyživované dítě se považuje dítě:
- vlastní
- osvojené
- dítě v péči(...)
- dítě druhého Z MANŽELŮ
- vnuk (vnučka)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Stando, Stando, zde platí :-)))

PŘED SVATBOU NE!!!

Kromě vlastního dítěte můžete uplatnit slevu na dítě druhého z manželů žijící ve společné domácnosti.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.