chomutov

Dá se zařídit, abych mohl dál obývat přítelkynin byt i po její případné smrti?

potřebuji poradit, žiji s partnerkou 9 let, ale ja mam trvale bydliště v jinym měste, jde mně o to, že kdyby se neco stalo partnerce, jestli muže sepsat na papir, že mužu v tom bytě zustat dal, a jit na poštu potvrdit podpis, nebo jestli se to musi u notáře… jedná se o to, že přitelkyně má nenažranou segru a ta by hned vlitla jako dědic a vybrakovala byt a mě vyhodila. Takže prosim vas, když budu mit ověřenej papir a napsano od přitelkyně že po „smrti“ „budu ja dal obývat byt“ a ověřenej podpis, jestli jí segra neco muže dělat… moc děkuji

Nejlepší odpověď
tforro

A co se tak po těch 9-ti letech vzít a mít ten byt společný? V případě jejího skonání by v tu chvíli byla její sestra tuším že až ve třetí linii.

Další odpovědi
gecco

Rozhodně doporučuju návštěvu notáře, který dohlédne na to, aby závěť splňovala požadavky zákona.

kodl67

Pokud je ten byt v jejím osobním vlastnictví, nejlíp aby ti ho darovala, jistěže ne mezi čtyřma očima, ale u notáře, jinak bude součástí dědictví. Žádný podepsaný papír toto nenahradí, leda snad ještě poslední vůle, ale to nejlíp proberte s právníkem. S podepsanou plnou mocí jí můžeš tak jít na poštu pro dopis.