Michael66

Bydlení v prostorách, které jsou v suterénu a jsou inzerovány jako komerční.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je možné dočasné bydlení v pronajatých prostorách, které jsou inzerovány jako komerční. Jedná se mi o to vyřešit dočasné bydlení na cca 6 měsíců v době stěhování. Vše co jsem sehnal v dané lokalitě a hlavně přijatelné ceně jsou pouze suterénní prostory, které realitka inzeruje jako komerční – dříve používáno nějakou firmou pro provoz eshopu. Mají všechno včetně koupelny. Tak bych potřeboval zjistit, jestli je možné je použít k dočasnému bydlení, nebo jestli je podmínka pouze komerční využití.
děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud uzavřete řádnou smlouvu a platíte nájem, tak oficiálně zde bydlet sice nemůžete, ale přespávat určitě ano.

Další odpovědi
terry

Souhlasím s Drapem.
Samo, že záleží na majitelích, ale pokud jsou normální, budete plati včas a nebudete dělat nepříjemnosti, nebudou mít důvod pobyt znepříjemňovat.
Také jsem to tak pře lety řešila. V koutku jsem za závěsem přespávala a vedle v místnosti pracovala. Umývárna byla vedle, „téměř“ nic mi nechybělo :).

jmhad

Záleží na tvých nárocích.Před válkou poskytovala moje babička ubytování na půdě i ve sklepě.Nikde se sice nedalo topit,vodovod v patře na chodbě,stejně jako záchod,ale ti lidé tam bydleli.Zemřela před půl stoletím,takže ji neodsuzuji,ale byla to skutečnost.Takže klidně můžeš bydlet v suterénu.Nebo si se nevšiml u starých domů,že mají i pod úrovni chodníku normální okna?

cukrar

anonyme, pokud myslíte právně, tak určitě nikoliv!!
ale ze zkušenosti tvrdím, že ano!!!