lollie

Bydlení u přítele v Madarsku?

Chci ukončit studijum a jet za přítelem do Madaraska,nevíte co je tam za pravidla abych tam mohla zůstat navěky?samozřejmě že se budu učit jejich jazyk,ale tak na začátku ais těžko to budu vědět,nebudu v vězení nebo tak něco? děkuji za odpověd!

Odpovědi
marci1

Nevím kolik máš máš let, když zadáváš takovou otázku. V Maďarsku, jelikož je členem Evropské unie, můžeš žít úplně normálně po celý život. 🙂

isteron

Hungaria je normálna európska krajina, mám dojem, že najväčšie starosti Ti spraví ich rodná materčina. Veľa našich občanov si kupujú alebo stavajú byty / domy na maď. území, ( údajne to vychádza u nich lacnejšie a aj na úradoch sa im viac venujú. Typická je obec Rajka, pri Bratislave, pohorie Pilis, okolie Ostrihomu / Esztergomu, pracujú u nich, alebo dochádzajú k nám, lebo bývajú blízko hraníc a cestujú cez hranicu tak ako bežne u nás zo susednej do dediny za hranicou. Najmä Bratislavčania a okolití občania, najmä keď nemajú problémy s rečovým rozdielom.