suaeda

Burčák, nebo zkvašený vinný mošt?

Vím odpovědí k burčáků jsem zde našel dost, ale nový obchodní název pro tento mok mi nějak uniká.
Zkvašený vinný mošt – jedná se nějaký nový nápoj, normu danou zákonem nebo nový trik obchodníků jak obejít zákon a prodávat např. zkvašené ovoce, či ještě něco horšího. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
www

Ten název se uvádí proto, aby nemohli prodejci za burčák nabízet cokoliv, z čehokoliv.
Za „burčák“ lze považovat i zkvašená jablka, rybíz (jejich šťávu) ap.

Další odpovědi
Drap

Pravý burčák je právě z viného moštu. Z ostatního ovoce lze vyrobit , zkvašením šťávy podobný napoj, ale burčák to neni.Možná tím obchodník právě chtěl říct, že vyrábí tento mok opravdu z hroznové šťávy.