Jako Vůbec

Proč se říká gayům bukvice či bukva?

Kde se to vzalo?

Nejlepší odpověď
autacek

Uvedená slova jsou odvozena od označení buzerant.

Další označení pro gaye, ne vždy úplně konformní s dnešním trendem:

anální turista, bábovka, bieber, bobroušek, božíček, buk, bukál, bukanýr, bukva, bukvajz, bukvice, bukvoj, buzerant, buzík, buzišuk, buzna, buzola, buzuluk, cukroušek, čtyřprocentní, fagot, gay, gej, gejka, hnědkař, holčička, homík, homoděj, homofil, homokamna, homoklacek, homokláda, homosexuál, homouš, hošan, hot cent, hulibrk, kuřbambulák, kuřbuřt, kuřák pánských kožených doutníků, mačožena, méďa buzík, mejdlo, pederast, posunovač hoven, prdelokaz, přihřátej, přiteplenej, queer, radiátor, řiťomil, řiťopich, řiťoškrab, samcoložník, sodomita, spermohlt, teplajzník, teplochod, teplomet, teplomilná kytička, teplotechna, teplouš, teplý bratr, termoska, zajíček, ženuška a další.

Další odpovědi
annas

Doplním

Pojmenování bukvice či bukva pro homosexuála pochází ze slova buzerant.

Jak ale vzniklo slovo buzerant?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohl-by-me-nekdo-vysvetlit-slovo-buzna-pro-mne-to-bylo-vzdy-urazlive-a-sproste-slovo

Buzerant
"Do češtiny se dostalo přes němčinu ze severoitalského buzarada — sodomita, které vzniklo z pozdnělatinského *bugeru (pův. bulgaru(m)). Původně označovalo příslušníka hnutí bogomilů, které vzniklo v Bulharsku.
Přenesení významu vycházelo z dobových představ, které kacířství spojovaly s různými sexuálními nevázanostmi.

Sloveso buzerovat, jehož význam je posunut opět do nesexuálního významu, je pravděpodobně novější.

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/buzerant

Původ slova bukvice není zcela jasný.

"Bukvice je hanlivé hovorové označení pro homosexuála. Jeho původ není zcela spolehlivě doložený, s největší pravděpodobností se jedná o zkrácenou podobu slova buzerant, buzna.

Někdy se tvrdí, že se jedná o výraz z hantecu. Pochází ze zkomoleného jména etnika Bulhar. Toto etnikum bylo odsuzováno za hříšný život, ke kterému patřila právě i homosexualita."

http://kdojeto­.superia.cz/han­live/bukvice.php

Admin2

Ad autacek,

jak to u vás bývá zvykem, opět jste nevložil odkaz na zdroj, z něho jste čerpal.

https://www.go­ogle.cz/search?q=nál­ní+turista%2C+bá­bovka%2C+bieber%2C+bo­broušek%2C+bo­žíček%2C+buk%2­C+bukál%2C+bu­kanýr%2C+bukva%2C+buk­vajz%2C+bukvi­ce%2C+bukvoj%2C+bu­zerant%2C+buzík%2C+bu­zišuk%2C+buzna%2C+bu

autacek

Admin2, můžete mi sdělit funkční emailovou adresu umožňující oboustrannou komunikaci?

Mimochodem, který z těch zdrojů máte konkrétnr na mysli? Otázku, nebo odpověď stejně co chvíli někdo smaže, tak vaše sdělení namísto odpovědi tazateli nemohu nazvat jinak než pruzením.

quentos

Zajíček? To je přece označení mladého milence starší ženy, nikoli homosexuála.
Pederast je užší termín označující homosexuálního pedofila.