Budu si kupovat byt,ale potřebuji poradit…Na co vše si mám dávat pozor?

Nejlepší odpověď
Hlada

Kromě toho, co už tady je napsáno si zajistěte dostatečně bezpečnou úschovu peněz po dobu převodu. Úschova v RK bezpečná není. Už to tu zmínila gnr54 a chci to ještě jednou zdůraznit, že je důležité, jak funguje SVJ, pokud to je byt v osobním vlastnictví. Seznamte se s představenstvem, odhadněte, co je to za lidi, podívejte se jak hospodaří, kolik se platí do fondu oprav, zda jsou majitelé ochotni přiložit ruku k dílu nebo všechno zadávají externím firmám, jestli jsou potřeba větší výdaje na rekonstrukci. Přeju vám chladnou hlavu a šťastnou ruku.

Další odpovědi
niemand

Na spousty věcí. Od (ne)zadluženosti, typ vlastnictví – přes cenu, smlouvy, katastrální (ne)zapsání, (ne)vybavení bytu – po sousedy a okolí. Čeká Vás dlouhá cesta. Hodně štěstí. Hezký den

gnr54

Kdybych znovu kupovala byt,tak bych zjišťovala aspoň 10× jaký jsou sousedi a jak jim funguje SV.Realitní kancelář ASIX nám ve všem lhala.Jooo,když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají.Na katastru se dá zjistit,jestli je to v pohodě,ale co je za problém v domě,to musíte sám a hlavně poslouchat a koukat.

hanny 2

A k tomu všemu jestli nemá ještě někdo platnou nájemní smlouvu!Stalo se to známé,koupila byt v OV a po půl roce volal právník dotyčného,co ji měl a ptal se jí,kdy se může nastěhovat.Nezbylo jí nic jiného,než mu vyplatit odstupné a teď se soudí s realitkou.

AndreiRanger

Vše tady je důležité, podle mě je ale nejdůležitější mít ve smlouvě uvedenou klauzuli,

že (pokud je byt OV) ten s kým uzavíráte smlouvu o koupi je jediným vlastníkem nemovitosti, nemovitost je bez jakýchkoliv břemen a pokud bude prokázáno, že byly tyto údaje uvedeny lživě, smlouva o koupi se ruší, prodávající je povinen vrátit do stavu před uzavřením smlouvy a to bezodkladně a na své náklady.

Děje se totiž, že s předmětem obchodu manipulují lidé, kteří k tomu nemají oprávnění, nebo mají oprávnění jen částečné.