Ondřej 2o7

Budu se rozvádět. Máme dům na hypotéku. Z jaké částky se počítá vyplácení z kupní nebo to, co je zaplaceno na hypotece?

Dům je ve společném vlastnictví. Hyposka je na mě, já jsem ten hlavni. Dik

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli jste neměli upravené SJM, máte každý nárok na polovinu všeho , co bylo za dobu trvání manželství pořízeno. Když se dohodnete, tak soud ani odhad k tomu nepotřebujete bez ohledu na dohodnutý poměr.
Když se dohodnete, že dům bude po rozvodu patřit jednomu z vás, tak by měl teoreticky budoucí vlastník druhému vyplatit polovinu kupní ceny, polovinu zaplacených splátek hypotéky a polovinu zhodnocení. Dohoda ale může být jakákoli jiná.

Další odpovědi
Drap

Ze znalecky ověřené hodnoty majetku.