katy93

Budu se muset pri rozvodu delit o sve penize, ktere jsem si vydelala a nasetrila?

Dobry den.,. s manzelem mame problemy. Tak me zajima, zda v pripade rozvodu se s nim budu muset rozdelit o penize, ktere jsem si sama vydelala a nasetrila na svem uctu. On nic nenasetri, vse propije a skoro vse platim ja (najem, jidlo, dokonce i jeho pujcky, ktere ma jiz z doby, nez sme se poznali…). Lze nejak ustanovit, aby v pripade rozvodu si kazdy ponechal finance, ktere ma na svem ucte? A v pripade ze nebude splacet sve pujcky, je mozne, aby tyto splatky vymahali na me jako na manzelce dluznika? Dekuji za odpoved.

Odpovědi
anonym

peníze jsou i jeho. vyber je z účtu a schovej. řekni, že jsi je prohrála v automatu a propila, jinak se s ním budeš muset rozdělit. pokud má dluhy pořízené v manželství, tak jsou to i Tvé dluhy.

suaeda

Pokud je nemáte tajně schované a partner o nich neví, tak ano. Jiný případ by asi nastal, pokud by byla nějaká zmínka o penězích v předmanželské smlouvě. Dnes dělí i dluhy, které jeden z partnerů během společného soužití nadělal.

da ny

Samozřejmě, budete se dělit, polovina je i jeho..
Ano, všechny dluhy jsou zatím vaše společné...... :(
Také v případě nezaměstnanosti a sociální potřebnosti mu budete povinována (pokud požádá), platit „výživné“, dokud bude „třeba.“.

Peníze „utraťte“ (převeďte/uložte u osoby, které důvěřujete = možné riziko, že přijdete o vše.., nebo potomkům na VK..)..
Sňatek s nevhodnou osobou je drahý špás… Zajistěte potřebné včas.

Hlada

Ano.
Výjimkou by byly peníze získané mimo manželství.
Pro postup v takovém případě se vžil pojem „odklonění“.

Drap

Jako manželé máte společný majetek, bez ohledu na to, kdo na něj vydělal či jakkoli našetřil.