Rommart

Budu pobírat dvojnásobek Mateřské když již na jedno dítě tuto pobírám?

Prosím neví někdo jak to vlastně je? V lednu jsem porodila syna a nyní s přítelem očekáváme opět a už tntokráte naposledy. Zajímá mě zdali je pravdivá informace mé kamarádky že porodné již nedostanu to vím, ale budu opravdu pobírat dvojnásobek Mateřské? Moc se mi to nezdá, i když by mi to pomohlo a přítel by nemusel tudíž za prací do zahraničí. Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
kapka

Měla jste na mysli spíše rodičovský příspěvek /který mnoho lidí nazývá nesprávně „mateřskou“/. Rodičovský příspěvek se pobírá na nejmladší dítě v rodině, tedy vždy pouze na jedno dítě. Dokonce i v případě dvojčat se vyplácí pouze na jedno z nich. Mám s tím osobní zkušenost, druhé dvojče jsem na formulářích ani nemusela vyplňovat, jako by neexistovalo. Nepřijde mi to fér, ale na to se nás nikdo neptá, že? 🙂
Podrobně se vše kolem rodičovské i mateřské dozvíte zde
http://social­nireforma.mpsv­.cz/cs/4