Odpovedi18

Budu platit úrok, pokud splatím včas?

Mám kartu, za kterou platím každý měsíc 99,– a mám na ní limit 30.000, takže si mohu vzít 15.000, ale netuším jak to s ní probíhá, když bych si přeposlal na jiný účet 15.000 a do 2 týdnů to vrátil zpět. Platil bych nějáké úroky? Netuším, jestli se to platí před nebo po té “půjčce“ Úroky na nákupy na internetu v obchodech nemají žádné, tedy pokud se ty peníze vrátí do 55 dnů, ale tady fakt netuším. Než mi odpoví na e-mailu, tak to bude trvat, tak se ptám tady. Je to karta DE LUXE (nejvyšší) Níže zasílám odkazy jak na kartu, tak i na úroky.
https://www.rb­.cz/osobni/kre­ditni-karty/standardni-karty/kreditni-karta-deluxe
https://www.rb­.cz/attachmen­ts/urokove%20saz­by/ul-uvery-fop.pdf

Odpovědi
Hlada

Nečetl jsem to podrobně, ale obecně princip těchto akcí spočívá v tom, že banka půjčí bezúročně nějakou malou částku na krátkou dobu s tím, že v případě pozdního vrácení si naúčtuje velmi vysokou pokutu. Protože tak malou částku potřebuje zpravidla ten, kdo má finanční potíže, je zisk velmi pravděpodobný. Slyšel jsem, že tomu, kdo tuto službu používá pravidelně a včas vrací, je další půjčování po nějaké době slušně odepřeno.

elkon

Nejlépe ti to vysvětlí přímo na pobočce. Ale mimochodem, karta, za kterou platíš skoro stovku měsíčně, není žádné terno, když můžeš u jiné banky mít kartu zdarma.

Dochy

Kreditky obecně (nevím zda je nějaká vyjímka, ale pochybuju) jakékoli hotovostní výběry úročí okamžitě. Bezúročné období platí jen pro klasické platby kartou (zboží a služby). V lepším případě Ti nabídnou půjčku za o chlup lepších podmínek než má kreditka (třeba místo 26% p.a. to bude 19), ale to musíš mít předem domluveno (jako několikaletému uživateli kreditky mi s nabídkou půjčky volali poměrně často, ale pokud nemáš nějakou pohnutou historii, lze si klasickou bankovní půjčku sjednat poměrně rychle s úroky hodně pod 10%).

Takže doplňuji:
Nevím co má znamenat „mám na ní limit 30000 takže si můžu vzít 15000“ Obvykle lze čerpat do výše limitu.

Dále informace z: https://www.rb­.cz/attachmen­ts/pi/karty/pru­vodce-pro-drzitele-kk.pdf (zkráceno)

Výběr hotovosti z bankomatu
Pro výběry hotovosti z bankomatu doporučujeme používat debetní kartu, protože:
• Na hotovostní výběry kreditní kartou se nevztahuje bezúročné období. Jsou ihned úročeny sazbou pro hotovostní transakce.

Bezhotovostní převod
• Zavolejte na NONSTOP infolinku 800 900 900 a požádejte o Bezhotovostní převod – tj. o převod peněžních prostředků z Vaší kreditní karty na libovolný běžný
účet v ČR. Okamžitě zjistíte, zda máte u nás připravenou nabídku této kartové transakce.
• Za využití této služby neplatíte žádný poplatek.
• Peníze budete mít do dvou pracovních dní na Vámi uvedeném běžném účtu. Můžete je použít na cokoliv.
• Minimální částka pro Bezhotovostní převod je 2 500 Kč.
• Na tuto transakci se nevztahuje bezúročné období. Částka transakce je úročena stejně jako výběr hotovosti z bankomatu Vaší kreditní kartou.

Splátkový program „Hotovost na zavolanou“
• Zavolejte na NONSTOP infolinku 800 900 900 a požádejte o Hotovost na zavolanou – tj. o převod peněžních prostředků z Vaší kreditní karty na libovolný běžný
účet v ČR s rozložením do pravidelných měsíčních splátek (12 – 60 měsíců) s výhodnější úrokovou sazbou oproti sazbě na kreditní kartě. Okamžitě zjistíte, zda máte
u nás připravenou nabídku pro využití této služby.
• Peníze budete mít do dvou pracovních dní na Vámi uvedeném běžném účtu. Můžete je použít na cokoliv.
• Minimální částka Hotovosti na zavolanou je 5 000 Kč.

Tohle bys ale měl být schopen si dohledat sám. Prostuduj pořádně vč. příp. dalších dokumentů, které by se k Tvému případu mohli vztahovat. Bacha, hotovost z kreditky zkrátka není dobrý nápad (až na nějaké vyjímečné nouzové situace)

Pepa25

Prosím o upřesnění: rozumím, že máte kreditní kartu s uvedenými podmínkami. Z kreditní karty ale nelze „přeposlal na jiný účet 15.000“ takže půjde o zcela o jinou půjčku, je to tak?