Avatar uživatele
pizlicka

budu platit dane???

jsem vlastnikem polností po tatínkovi.davali mi rocne 500kc a meli v pronajmu-konkretne ZD Klas.jenze-10let jsem s nimi neobnovila smlouvu.jak zjistit,zda za me platili dane a dostanu od nich za deset let penize zpetne,kdyz jsem neobnovila smlouvu???tech 500kc mi celych 10 let neposilali.DEKUJI!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4074 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejdřív budeš muset zjistit, jak to s těmi daněmi je. Takže nezbývá, než si zajít na finanční úřad a tam požádat o vyčíslení stavu Tvého účtu u daně z nemovitostí. Pokud je daň placena, tak bude vše v pořádku a máš právo žádat o dodatečnou úhradu za pronájem pozemku. Bude to chtít smlouvu „prolongovat“ zpětně (uvede se, že obě strany měly za to, že smlouva ve svém dříve platném znění běží dále). Nebo jenom uveďte do smlouvy, do kterého data je posunuta její platnost.
U spousty smluv je to tak, že pokud majitel nemovitosti (pozemku) nevypoví smlouvu, nebo po jejím ukončení nepožádá nájemce o předání zpět do rukou vlastníka, tak běží dále.
Pokud nemáš jiný příjem, tak 5 tisíc je pod zdanitelným příjmem, takže se daně neboj. Otázkou je jenom daň z nemovitostí.
Myslím si, že během 10 let neplacení by se finanční úřad ozval.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek