potápka

Budu muset uhradit léta neplacené stočné, které rodiče nehradili? Zřejmě to nikdy neřešil? Nyní je dům můj.

Kanalizační přípojka vybudována svépomocí,je na to nějaká dokumentace,jinak nikde nenalezen žádný doklad.Vodu neodebíráme,vlastní studna.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Není mi jasné, zda chcete stav legalizovat sám nebo jste byl vyzván provozovatelem kanalizace. Každopádně pokud nebylo stočné vymáháno, jsou všechny nároky starší 3 let promlčeny.

Další odpovědi
Drap

SWtočné se ve většině obcí platí, i když máš svou studnu. Většinou se platí paušálem. Stočné neni jen voda kterou bereš ze sítě, nebo ze studny na vaření, koupání, splachování a podobně. Pokud nemáte v obci dvě odpadní sítě, splaškovou a dešťovou, spadá do stočného i voda ze střechy a zpevněných ploch při dešti. Léta jsem platil pouze stočné.

Hufnágl

A neplatila se zároveň vodné se stočným?
Pokud čerpáte vodu z vlastní studny a kanalizační přípojka byla vybudována svépomocí, musí (mělo) být na stavebním úřadě v místě bydliště žádost a potvrzení o její zřízení, nebo na okresní správě vodovodů a kanalizací. A pokud se žádný doklad nepředloží, jste povinni stočné zaplatit zpětně.