pizlicka

BUDU MUSET SEPSAT ZNOVU DAROVACI SMLOUVU?

CHCI DODAT DO DAROVACI SMLOUVY JEDINOU,PRO ME ZASADNI VETU,ZE DARCE TAK CINIL NA ZAKLADE SVOBODNEHO ROZHODNUTI A SVOBODNE VULE.BUDU MUSET CELE MARTIRIUM ABSOLVOVAT ZNOVU A VYHOTOVIT NOVE DAROVACI SMLOUVY,NEBO POSTACI SPOJIT SE S PRAVNIKEM A TUTO VETU TAM NECHAT DOPSAT?V KATASTRU UZ JEDNA SMLOUVA JE BEZ DOVĚTKU:-(DEKUJI.
Doplňuji:
A BUDU S TIM MUSET ZA PRAVNIKEM??NEBO KDO MI TEN DODATEK TAM DÁ???DEKUJI MOOC.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jak patrno z předešlé otázky, pokud je tam uvedeno, že smlouvu četl a stvrzuje ji svým podpisem, je to dostačující.
Pokud máš strach, že by smlouva mohla být zpochybněna u soudu, tak důkazní břemeno nese ten, kdo smlouvu zpochybňuje a těžko bude prokazovat nesvobodnou vůli smlouvu podepsat, když ji četl a svým podpisem stvrdil.
Jak již bylo řečeno, je to to samé.
V případě, že nutně potřebuješ mít ve smlouvě uvedena přesně tato slova, doporučuji jednu věc a to dodatek ke smlouvě, který bude znít takto:
Dodatek č.1 k darovací smlouvě ze dne xxyyzzzz
Smluvní strany dárce a obdarovaný se dohodli na doplnění darovací smlouvy.
Darovací smlouva, jejíž předmětem je že dárce daroval xxxx obdarovanému byla sepsána na základě svobodného rozhodnutí a svobodné vůle jak dárce tak obdarovaného.
Tento dodatek je rovněž projevem svobodné vůle obou zúčastněních stran, což stvrzují každý svým podpisem.
V xxxxx, dne: xxyyzzz
připojené podpisy

Doplňuji:
dodatek klidně stačí napsat podle tohoto vzoru a podepsat, podpisy pro větší jistotu ověřit. Kopii odeslat na ten úřad, kde je již darovací smlouva uložena.

Sůwa

To můžeš samozřejmě udělat bez právníka, ale měl by to iniciovat dárce, který s tím musí souhlasi a svůj souhlas potvrdit ověřeným podpisem.

pizlicka

raibeku,JSEM TI MOC VDECNA ZA VYCERPAVAJICI ODPOVED,KTERA SE ZDA BYT NAPROSTO LOGICKA,JEN SE CHCI ZEPTAT,JAK TO VIS???