krpik

Budu moci využit 4 wifi v jedné síti?

Zdravím,
Mám dotaz ohledně wifi. Potřebuji poradit ohledně wifi. Mám 3 budovy které chci spojit. Budova A bude mít wifi klient,který bude natočen na budovu B na AP. Na budově B bude ještě druhé AP , které bude spojené s prvním ap switchem.
Druhé AP bude natočené na Budovu C,která bude mít opět Wifi klienta.
Na každé budově bude pc připojen k Wifi, tedy u budovy B bude pc připojen k switchi kde budou obě AP.
Adresa by mohla být 192.168.1.x
Můj dotaz zní zda ty počítače budou spolu komunikovat?
Pokud máte zkušenosti s nějakou značkou wifi budu rád.Musí byt spolehlivá a nezahlcovat se, I když těch dat zase tolik nebude přes wifi „téct“

Odpovědi
Zbynas

Mám pocit, že počítače mezi sebou v reálném čase všechny nebudou komunikovat z jednoduchého důvodu, totiž wifi klient vysílá svojí ID, na kterou se mohou napojit jiné počítače. Tudíž, pokud se budu chtít připojit na budovu C, připojí se tam počítače z budovy A a B, ale budova C už se nepřipojí k budově A a B, může od nich pouze číst a mám pocit, že v jednom čase jen jednoho z nich.

Tak jsem se překombinoval, to půjde, ale jak říkám, půjde se vždy připojit jen na 1 wifi signál, tudíž nebude moci číst ze dvou počítačů najednou, ale defacto každá budova může vysílat i přijímat (1 signál)

anonym

Tohle má určitě elegantnější řešení, přinejmenším existuje způsob jak nastavit obě AP aby vysílaly stejnou SSID dvěma směry, pak bys nemusel řešit problém jak obě podsítě provazovat … zkus se na tohle zeptat spíš na tomto fóru https://www.czfre­e.net/forum/fo­rumdisplay.php?s=&fo­rumid=43 kde je podstatně víc odborníků kteří se síťováním wifi mají skutečnou praxi.

Pokud jde o zahlcování, tady je třeba si uvědomit že značka tohle skutečně neovlivní – to je fyzika 🙂 Wifi routery se nezahlcují jen tak samy od sebe. Zahlcení frekvenčního pásma je dáno tím kolik lidí stejné pásmo v nejbližším okolí používá souběžně. Řešením je pořizovat wifi prvky pracující na frekvenci 5GHz místo 2,4GHz (je tam relativní klid protože tyto prvky jsou dražší a lidé je kupují řádově méně často, dalo by se to přirovnat k tomu když si koupíte lístek do první třídy, je sice dražší ale právě díky tomu tam není taková tlačenka 🙂.

Zdroj: https://www.czfre­e.net/forum/fo­rumdisplay.php?s=&fo­rumid=43

krpik

Ano bude to na 5Ghz. Ono to jsou od sebe budouvy do 100m , ale o tom SSID uvažuji, http://opava99­.rajce.idnes.cz/rou­ter/#wifi.jpg schéma , na každé budově bude zařízení, které bude posílat data na zařízení ostatních budov proto wifi musí mít stejnou adresu abych s budovy A se dostal na budovu C