uncle Sam

Budu mít problém, když jím každý den rohlíky?

Snad každý den jím bílé rohlíky. V práci jich sním tak 5 denně. Když je náhodou njím, tak mám místo toho housky nebo chleby, ale ty rohlíky jím nejvíc. Budu mít v budoucnu zdravotní problémy?

Nejlepší odpověď
klumprt

Rohlík přímo zdravý škodlivý není, ale jde o typ pečiva, po kterém se lépe tloustne. A je třeba jíst kromě rohlíků (5 denně myslím není moc) něco jiného, nějakou vlákninu, zeleninu ovoce. Myslím, že jíst výhradně bílé pečivo (žádné brambory, rýži, chleba, ke všemu jen rohlík) by mohlo způsobit i střevní potíže.
Zkrátka, pět rohlíků denně si klidně zachovej, ale udržuj přitom pestrost stravy. A neseď pořád jenom na zadku, abys netloustnul. Což platí pro každého. 🙂

Další odpovědi
Agneta

No jistě, a ty to tušíš, že? Je to stejné, jako denní stravování v McDoofu.
(Doof=blbý):DDD

zjentek

..bude záležet na tom, jestli krom rohlíků sníš i něco jinýho.

Löwe

No jasný, až přesáhneš určitej věk, tak ti ten rohlík naroste místo nosu…

gecco

Otázkou je, zda umřeš dříve, než se u tebe problémy se zažíváním projeví (nebudeš mít problém) a nebo to nestihneš (a budeš mít problém)…
😉

msi

nebudeš mít problémy

turbo085

Dnešní pšenice je geneticky upravovaná, a proto se čím dál tím více lidí stává celiaky. Jinými slovy, v malém množství se lepek dá, ale v tomto množství se velmi těžko tráví a v budoucnu se to může velmi špatně projevit. Zkuste napřiklad na 14 dní vynechat potraviny s lepkem a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe;/

klumprt

To „zdravý“ je překlep, proboha!!! 🙂

Agneta

:D