Kalim_YT

Budu mít při dělání řidičského průkazu B nějakou výhodu, když už mám A1?

Dobrý den, kdybych vlastnil řidičký průkaz A1, „odpustí“ mi někjaé hodiny nebo zkoušky pro skupinu B?

Nejlepší odpověď
cukrar

Výhodu máte v tom, že předpisy již znáte a nemusíte se moc učit. Jen zopakovat to, co už umíte.

Neodpustí Vám nic.

Další odpovědi
elkon

Jediná výhoda je, že bys měl znát značky a orientovat se na křižovatkách. O to by měla být pro tebe autoškola snazší.

Kepler

Myslím, že znova celou autoškolu dělat znova nemusíš. Měli by ti uznat zkoušky ze znalosti zákonů a vyhlášek o silničním provozu. Praktické jízdy asi budou nezbytností. Jinak zde: https://info.ri­cany.cz/mesto/vy­dani-ridicskeho-prukazu-rozsireni-skupin-ridicskeho-opravneni

JájsemRaibek

Budeš dělat závěrečné jak testy, tak jízdy. Jediný problém bych viděl v testové části, kdy pokud neuděláš, měl bys vrátit A1, ale na druhou stranu dnes je možné zkoušku do nekonečna opakovat, takže teprve až při neúspěšné opakovačce bys vrátil A1, což nebude nikdy.

cukrar

Keplere, to co odkazujete je jen na vydání dokladu, nikoliv k získání odborné způsobilostí. To musí jít opravdu do autoškoly.