Budu mit narok jako obcanka CR pobirat na dite cesky rod.prispevek?

Dobry den,budu mit narok jako obcanka CR pobirat na dite cesky rod.prispevek,kdyz budu s ditetem pobyvat v jine zemi EU?Dekuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano
2.Nárok na dávky má pouze fyzická osoba a s ní společně posuzované osoby, které jsou hlášeny k trvalému pobytu na území České republiky, a občané Evropské unie, krytí Nařízením Rady (EEC) 1408/71 a 1612/68

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/obecne

Další odpovědi
panenka

Pokud jste občanka ČR tak ano budete mít nárok pobírat rodičovský příspěvek z ČR.Moje kamarádka která bydlí v Německu ho dostává taky z ČR.