autacek

Budu-li mít akcie nějaké společnosti, kolik jsem vydělal, či prodělal?

Pořídím akcie za 300 tis, počkám dva roky, cena bude 450tis, neprodám je a dnes bude cena, za kterou bych jej mohl prodat 400. Kolik jsem tedy vydělal či prodělal? Podotýkám, že akcie pořád mám.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nominální zisk je 100 000. Reálný zisk zjistíš po odečtení inflace za celé období.

Další odpovědi
ivzez

Dokud akcie neprodáte
(»podotýkám, že akcie pořád mám«),
nevyděláte ani neproděláte nic.

Drap

Od vložení vkladu tedy 100 tisíc. Nevím, co je na tom nepochopitelného. Výdělek či ztráta se počítá k danému okamžiku z hodnoty za kterou by bylo možno prodat.

zjentek

Teď seš zhruba „na svých“. Uvšem za „pár dnů“ zase zvednou elenergii o dalších 10%, takže v tý době půjdeš pomalu do minusu… moc bych neotálel, prodal papír a koupil žlutý kov. Lepší holub v hrsti…