Daniel82

Budu informován(a) jako poškozený(a) v trestním řízení o zahlazení trestu odsouzeného?

Dobrý den, když bylo odsouzenému uloženo zaplatit poškozené nemajetkovou újmu a on neplatí a podal by si žádost aby se na něj pohlíželo jako by testán nebyl, bude moci poškozená na jeho žádost nějak reagovat případně doručí jí soud a nebo má právo za kolky si toto usnesení případě vyžádat jako kopii. Odsouzený byl odsouzen za § 353 odst 1 tr. zákona. Rozsudek nabyl PM 26.10.2016
Občansko-právní otravovat nebudu jde to čístě do výkonu rozhodnutí nebo exekuce, ale tak otázka nestála, stála tak jestli poškozená bude informována soudem o podání žádosti odsouzeným o to aby se na odsouzeného hledělo jako by trestán nebyl. Poškozená dostala přípis od soudu (z tr. oddělení), že je odsouzeným placena nemajetková újma.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo tě informovat nebude, neni důvod. Pokud neplatí, můžeš dluh vymáhat opět soudně.

Další odpovědi
Messerschmit

Po vynesení rozsudku už práce soudů zhasla se zbytkem pak „když to řeknu drze“ otravuj občanskoprávní

Jaký přípis, jaký trestní oddělení u soudu