ahold

Budu dostávat nadále výživné, když jsem zatím bez práce?

Táži se za příbuzného.
V červnu jsem ukončil OU obor Kuchařské práce. Zatím se mi nepodařilo sehnat práci.
Mám se přihlásit na Úřadu práce?
Jak to bude nadále s výživným, které na mě dosud otec platí?
Budu mít vůbec z čeho žít?
Děkuji za každou radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Ukončil jsi vzdělání. Práci nemáš. Je nutno se tedy přihlásit na UP. Vyživovací povinnost otce končí dnem, kdy jsi ukončil přípravu na povolání. Pokud by jsi chtěl dále pobírat alimenty,. musel by o tom rozhodnout soud.

Další odpovědi
ivzez

Výživné do konce prázdnin,
nejpozději v září se zaevidovat na ÚP.

(Do konce prázdnin hradí zdravotní pojištění stát,
od září by si je musel hradit sám.)
_______

Doplňuji:
Rodiče jsou povinni dítě živit, dokud není schopno se živit samo.
Pokud ale někdo bude na ÚP, bylo by dobré se s rodiči domluvit.
Skončí-li soustavná příprava na budoucí povolání,
může otec podat soudu návrh na zrušení výživného.