hapiky

Budou se kazítka (kurvítka) dávat masívně i do automobilů?

Dnes se ještě zřejmě bojuje o minimální poruchovost aut, ale jsou už i u aut známé nějaké první případy či vlaštovky. Kromě Japonska. Čína jich má vyrobených tolik, že by mohla s nimi zásobovat celý svět.

Odpovědi
Kepler

Ty se tem odjakživa dávají a děje se to i dnes. Čím novější auto, tím složitější, tím je větší šance že se něco posere a tím víc metráků navíc. O ceně nemluvě. Dřív Š 120 vážilo max 900 kg, dnes je auto srovnatelné třídy o 50% těžší. Ale i takový malý motocykl Simson z NDR s elektronickým zapalováním už dnes nejezdí ani jediný, zatímco podstatně starší Jawy jezdí dodnes. V případě NDR to ale nebylo záměrné kurvítko, nýbrž impotence výrobce.

Edison

Netřeba. Stačí zakázat vjezd aut s tím kterým pohonem sem tam do nějakého města… Víš, co je v Německu zmařených investic?

orwell

Přímo dávat kazítka je už málo sofistikované a tak se výrobci asi budou orientovat na taková konstrukční řešení, která už svoji podstatou kurvítky jsou. O některých takových věcech se psalo např. zde: https://www.ga­raz.cz/clanek/ka­zitka-v-aute-21003244?source=sau­to

cukrar

On už někdo prokázal, že tam je kazítko?

Pepa25

Kepler: souhlas s tím, že auta jsou stále složitější. Nesouhlas ale s nárůstem váhy. Naopak u e-aut hraje váha dost velkou roli. Takže spíš je kdejaký bazmek dělá z lehčího materiálu (coč opět mlže způsobovat jeho „kurvítkovost“).

Edison

Keplere, mýlíš se. Poslední rok dělám v „NDR“ (před tím dva roky v Estonsku, před tím… už ani nevím… celá Evropa) a simsony tu potkávám. Místní je k místní dopravě po nejbližším okolí stále užívají. Ale nevím, jestli s magnetem, nebo elektronikou.

Kepler

No, já Simsona u nás neviděl nejmíň 15 let, možná se náhradní díl u nás nedá sehnat. Soused jezdil na Simsonu 50 ccm asi tak dva roky…

Kepler

Ale ještě k otázce: https://www.ga­raz.cz/clanek/ka­zitka-v-aute-21003244