Budou potřebovat v budoucnosti Američané finanční pomoc celého světa?

Zajímalo by mě, jestli v budoucnosti budou Američané také potřebovat od celého světa finanční pomoc z důvodu jejich gigantického dluhu, který neustále roste a roste – http://www.us­debtclock.org/, jako třeba Řecko, které neustále potřebuje finanční injekce od EU na přežití, je přece vědecky dokázáno, že žádnej stát nemůže existovat bez pomoci jiného státu nebo donekonečna žít na dluh a půjčovat si peníze od Číny nebo Japonska anebo je donekonečna tisknout, aby zadlužený stát platil dluhy dluhama. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Američané pomoc nepotřebují. Oni si ji vezmou sami, pokud jim to svět dovolí.

Další odpovědi
independent

Jo, od Afriky hlavně od Somálska

Drap

Celosvětově už je to tak, že státní dluhy jsou ve většině případů nesplatitelné. Samozřejmě vlády se to budou snažit co nejdéle, ale jinak než kolapsem a velkou světovou krizí. Američanům by částečně alespoň teoreticky mohly pomoci další rozsáhlé válečné konflikty, stejně jako několikrát už v minulosti.

ivzez

Souhlasím s Mosojem,
Američané si pomoc vezmou sami, pokud jim to svět dovolí.
A dodávám:
I pokud jim to nedovolí.

Kryšpín

Amíci to zvládnou, jenom potřebují odbyt zbraní, nejlépe podle obšancování napadnout Rusko