hapiky

Budou opět předpovídané bouřky znamenat jen „pár kapek“ vláhy?

Nejlepší odpověď
annas

„V pátek bude jasno až polojasno, odpoledne a navečer od západu až oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky“ Tolik předpověď.

Pokud bude bouřit, určitě ne na celém území. Ráno ve Studiu 6 jsem slyšela, že se nedá přesně určit místo, rozpětí 100 km nehraje roli,.

Ale i když hodně ( co je to hodně) naprší,. moc to dlouhodobé sucho nezlepší.

Snad bude platit pranostika, že bouře bude po sv. Jiřím, takže by mělo být teplo. Dnešní svatý Marek přinese ochlazení.

https://www.me­teopress.cz/14-dni/#misto=Olo­mouc_&lat=49.5917&lon=17­.25

Výhled na další dny – oblačno,. zataženo, občas pořháňky. Zase záleží na tom, kde se déšť objeví.

Další odpovědi
dubraro

Nic velkého to asi nebude. Předpovědní model Aladin předpokládá 20 – 60 mm srážek na většině území republiky.

Zdroj: http://portal­.chmi.cz/files/por­tal/docs/mete­o/ov/aladin/re­sults/ala.html#prec?

mosoj

Bouřky již nikdo nepředpovídá! Jenom drobný? déšť a znovu posunutý o den.
prostě brzy dojedeme!! Naši vědátoři přišli na to, že by bylo dobré sázet stromy. Tak proč je nikdo nesázel? Pozdě bycha honiti a cokoliv jiného.