hapiky

Budou nebo měly by být ženy v tzv. blízké či vzdálenější budoucnosti raději milenkami než manželkami?

Nebo snad pořád obojí?

Budou nebo měli by být ženy v tzv. blízké či vzdálenější budoucnosti raději milenkami než manželkami

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct,. názory se určitě liší. Manželství je přežitek, manželství je jen papír,. manželství svazuje atd. x manželství je ekonomicky výhodnější,.
jak řekl Jan Werich : Podařené manželství je div světa". atd.,

Myslím si, že děti by se měly rodit do manželství,. Už dnes se často stává – tvoje děti, moje děti, naše děti … někdy není soužití ideální. I když se rodiče rozvedou,. rovzvedený otec snad cítí k dětem morální povinnost na rozdíl jen od „přítele“. Nedá se samozřejmě zevšeobecňovat.
--

Je pravda, že bez partera žije víc jak polovina lidí. Dochází k poklesu počtu narozených dětí. Kolik je matek samoživitelek.

Bude se tento počet zvyšovat, nebo snižovat? Bude tedy fungovat manželství? Co je hlavní příčinou toho, že neumí být partneři spolu?

Bude to zřejmě souviset s finanční nezávislostí mužů či žen, zařazením žen ve vedoucích funkcích, snaha užít si život, žít na zkoušku, stejně tak i elektroniocká komunikace, ,a třeba i virtuální realita.

Závisí to i na morálce, pohledu na svobodu, uznávaných hodnotách atd.

Další odpovědi
Kepler

Kromě toho, co zde uvedla annas, je nutno vzít i v úvahu i pohled ze strany dětí. Jak asi budou vychovávány, jak budou citově strádat, kdyby se jim neustále střídali tatínkové, případně maminky? Málokdo si to uvědomuje, ale rozvody a rozchody trpí především děti, stanou se z nich citoví mrzáci. Ani v budoucnu nebudou mít tak pevné zázemí jako ty děti, které byly vychovávavany v úplných rodinách.

Mc Merkurion

… nejlepší je, když manželka je skvělou milenkou … to platilo, platí a platit bude …