Budou muset zacit chodit ma dvojcata do prvni tridy v Cechach po navratu ze zahranici?

Nase dvijcata jsme nezapsali do zadne zakladni skoly v Cechach a zijeme v zahranici, kde jsou v prvni tride.Chceme se vratit do Cech a nechceme aby opakovali rocnik. Je to mozne? Dekuji

Odpovědi
Nuk nuk

Do základní školy je budete muset zapsat – to je samozřejmé.
Jestli budou nebo nebudou muset opakovat, bude záležet, nakolik umí nebo alespoň rozumí česky a nakolik jsou jejich znalosti rozdílné od toho, co se v ČR očekává od dítěte nastupujícího do druhého ročníku. O tom ale rozhodne pedagogická rada dané školy. Vzhledem k tomu ale, že jde o prvňáčky, máte velkou šanci, že opakovat nebudou, protože v prvních třídách ty rozdíly nejsou tak velké.

V ČR ale také existuje možnost tkzv. „domácí školy“. V takovém případě je sice dítě zapsáno ve škole jako takové, ale učí se doma s rodiči, a do školy dochází jen na přezkoušení. Musí ale samozřejmě probírat látku pro daný ročník ZŠ v České republice.

Ještě doplním. Pokud budete hodně lpět na tom, aby nastoupili do druhého ročníku, resp. aby neopakovali, i přes doporučení školy, pravděpodobně budou respektovat Vaše přání, otázka ale je, nakolik by to bylo vhodné pro děti.