Rokio

Budou mírnější následky pro „slušného“ sebevraha?

Pokud jsou dva neúspěšní sebevrazi, tak ten, který se o ní pokusil na odlehlém místě, nikoho nevzal s sebou (např. psa, dítě apod.), nezpůsobil škodu na dopravním prostředku atd., ale provedl ji hezky diskrétně, bude na něj okolí pohlížet mírněji než na sebevraha, který skočil pod vlak, nebo ještě hůře při sebevraždě zabil někoho dalšího, případně další lidi?

poznámka: Předpokládejme, že oba zázrakem přežijí.

Může neúspěšný sebevrah skončit klidně i ve vězení a zároveň být léčen psychiatrem, pokud někoho s sebou vezme?

Odpovědi
Edison

Není menšího či většího hříchu. Sebevražda není trestným činem. Proč by měl skončit ve vězení? A u psychouše skončej stejně oba.