peterd108

Budou mi v Německu normálně fungovat mobilní data, nebo si budu muset připlatit?

O víkendu pojedu do Německa a chtěl bych se zeptat, jestli mi tam budou fungovat mobilní data bez příplatku. Platím si 10 GB dat měsíčně u T-Mobile. Budu je moct používat normálně i tam?

Odpovědi
jáára

Asi ano, mělo by to fungovat, pokud tam nemáš hvězdičku či dvě. Oni si to umí ošetřit, aby vydělali. Já už mám pracovní číslo, tak tohle moc neřeším, i když mimo Česko opatrný jsem.
Edit: Budou fungovat normálně a pak si budeš muset připlatit.
Sou to šmejdi všichni tři!

anonym

ano budeš, jeden víkend je v porádku. Operátoři přistupují k nějakému diskrétnímu napomenutí většinou až mnohem delším pobytu mimo domácí síť operátora (to mají také často zanesené v těch hvězdičkách ve smlouvách). Pokud to operátor skutečně udělá a bude tě kvůli tomu napomínat či omezovat připojení prostě od něj odejdi k jinému …není pravdou že všichni tři k této otázce přistupují stejně, je to velmi různorodé.

Mám třeba zkušenost že vodafone nepřistupuje k žádnému omezení ani napomenutí ani po poměrně dlouhé době pobytu, zřejmě nechtějí přijít kvůli takové maličkosti o klienta a raději to zkousnou, konec konců měsíčně inkasují maljant tak jakýpak copak …

autacek

Tak to ti poví nejlépe jen tvůj operátor. A pokud je třeba číslo pod rámcovou smlouvou, tak ti to mnohdy neřekne ani pracovník operátora na zákaznické lince..

Edison

Ověř si přímo u operátora. Počítaj data v roamingu nějakým „zrychleným“ způsobem.

Arne1

Samozřejmě že budou, stejně jako doma. Výjimkou by bylo, kdybys měl specalní datovou kartu s omezením pouze na ČR.