Kepler

Budou mi fungovat programy, které teď mám nainstalované ve win7 i na win10?

Původně jsem chtěl přejít na Ubuntu, ale nepovedlo se mi to. Takže budu muset jít do win10.

Odpovědi
aliendrone

Většina programů (pokud jejich vývoj neustal/nezanikly) má jednak dávno verze pro W10, druhak dost jich půjde na desítkách i ve verzi pro W7, neboj nic.

Jediný problém by mohl nastat pokud bys přešlel z 32b edice na 64bitovou. :)

Dr. Darko

Určitě, max se stáhne aktualizace

elkon

Je řada starších programů, které v desítkách nejedou. Je to kus od kusu, ale může se to stát.

dubraro

Většinou ano. Co určitě nefunguje, jsou miniaplikace, které se umísťovaly na plochu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Kepler, malinko mimo hlavní otázku: můžeš trošku naznačit, jakým způsobem se nepovedl přechod na Ubuntu?

Dochy

Kepler: Co máš za problém? Dával jsem ubuntu na vysloužilej notebook z práce. Původně tam mělo jít něco jiného, ale to selhalo. Nejdřív jsem měl s ubuntu potíže a chtěl jsem ho vyhodit (potřeboval jsem pro ženu MS teams a podobné obskurnosti). Ale pak si to nějak sedlo a je to fajn, bootuje cca 10s (z toho 8 je nabídka z BIOSu a bootloaderu) Jen se mi až tak úplně nelíbí to prostředí.

Kepler

Trošku mimo mísu: jaké výhody má verze 64 bit oproti 32?

aliendrone

Kepler>>> DOST velkou, 32bit OS není schopen adresovat více, než cca 3,6GB RAM. Tudíž pokud bys měl např. i pouhé 4GB RAM, tak z nich ti bude 400MB úplně nanic. (Je to v praxi ještě trochu složitější na vysvětlování, projeď si v případě zájmu net.)

jáára

Výhody nejsou. Verzi volíš podle architektury procesoru. Většinou x86_64